Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

12-latek zdobył szczyt Mont Blanc

12-latek zdobył szczyt Mont Blanc
"Jestem przejęty i wzruszony" - przekazał przejęty ojciec 12-latka. (Fot. Twitter/@rep_torino)
12-letni Włoch Federico Tomasi wszedł na Mont Blanc. O rekordowym wyczynie ucznia gimnazjum z Turynu poinformował jego ojciec. Dziennik 'La Repubblica” podkreśla, że nastolatek po raz kolejny przesunął granice tego, co możliwe.
Reklama
Reklama

Gimnazjalista wszedł na "dach Europy" razem z przewodnikiem w ciągu niecałych ośmiu godzin, co – jak wyjaśniono - jest normalnym czasem dla doświadczonego, dorosłego alpinisty.

Ojciec małego wspinacza Fabio Tomasi napisał w mediach społecznościowych, że Federico wyruszył z przewodnikiem Matteo Falettim ze schroniska Gonnella we włoskim regionie Dolina Aosty około północy.

Po 7 godzinach i 51 minutach wspinaczki byli na szczycie, czyli na wysokości 4 807 metrów nad poziomem morza.

"Jestem przejęty i wzruszony. Syn wszedł włoską drogą - najdłuższą i najtrudniejszą z trzech prowadzących na szczyt" - napisał ojciec alpinisty.

Przypomina się, że ma on już na koncie inne osiągnięcia. Gdy Federico miał 11 lat, wszedł na szczyt Monviso (3 841 m n.p.m) i na Matterhorn (4 478 m n.p.m.). 

  Komentarze
  • Cer
   26 czerwca, 21:11

   Za Matterhorn to wielki szacunek sie nalezy bo w stosunku do niego Mont Blanc to spacerek oczywiscie od stronyvfrancuskiej co widac na zdjeciu bylem tam tylko o wiele starszy najwieksza nie bezpieczenstwa to nagle zmiany pogody wtedy genie najwiecej ludzi na moichvoczach przy zejsciu z dome de gauthier zginal turysta z Czech dostal w glowy spadajacym odlsmkiem skalnym

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama