Menu

Nicole Phelps on Olympic swimmer Michael Phelps' depression

 Nicole Phelps on Olympic swimmer Michael Phelps' depression
Znakomity pływak wyznał, że miał "przerażające wzloty i upadki" podczas trwającej pandemii. (Fot. PAP/EPA)
Nicole Phelps, wife of Olympic swimmer Michael Phelps, is opening up and sharing her journey as the partner of someone who battles depression and suicidal ideation.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Żona 35-letniego Michaela Phelpsa przyznała, że bardzo trudnym momentem dla niej samej był tragiczny wypadek lotniczy, w którym zginął Kobe Bryant. W tym samym czasie bowiem jej mąż przechodził poważny kryzys.

"Po tym, jak Vanessa Bryant straciła męża, wszystko, co mogłam zrobić, to spojrzeć na Michaela i powiedzieć: Czy możemy ci pomóc? Bo jeśli cię stracę, nie wiem, co zrobię'" - wyznała w wywiadzie Nicole Phelps. "Michael jest najbardziej niesamowitym ojcem i partnerem, o jakiego mogłem kiedykolwiek prosić" - dodała.

Nicole, która poślubiła sportowca w 2016 roku, wyjaśniła, że ważne było uświadomienie sobie, jak może mu pomóc, a jak nie. "Kiedyś myślałam: och, mogę go wyleczyć. Mogę być jego terapeutą. Mogę być tym, czego potrzebuje. Ale nauczyłam się, że nie mogę przejąć odpowiedzialności za to, jak on się czuje, bez względu na to, jak bardzo chcę" - przyznała.

Michael Pheplps to amerykański pływak, 23-krotny mistrz olimpijski, 26-krotny mistrz świata, mistrz świata na krótkim basenie i wielokrotny rekordzista świata. Dzięki swoim osiągnięciom i dominacji jest uważany za najlepszego pływaka w historii tej dyscypliny. W przeszłości szczerze opowiadał o swoich zmaganiach ze zdrowiem psychicznym, a w zeszłym miesiącu wyznał, że miał "przerażające wzloty i upadki" podczas trwającej pandemii. "Nicole kocha mnie i chce pomóc. Chce, żebym wyzdrowiał. Ale ona sama walczy. Ona też potrzebuje wsparcia. Wiem, że to dla niej trudne" - ocenił sportowiec.

Ukojenie w trakcie pandemii daje parze wspólny trening, ponadto Michael każdego wieczoru przygotowuje dla rodziny obiad. Sama Nicole rozpoczęła współpracę z terapeutą, co pomaga jej radzić sobie z traumą związaną z myślą o utracie Michaela.

"Terapia daje mi narzędzia, dzięki którym mogę właściwie pomóc Michaelowi. Razem dorośliśmy i wiele się nauczyliśmy. To nie jest łatwe, ale jestem żoną najbardziej niesamowitego człowieka" - podkreśliła. 

Czytaj więcej:

Lek antydepresyjny może zapobiegać ciężkiemu przebiegowi COVID-19

W Hiszpanii co czwarta osoba ma objawy depresji w związku z pandemią

Sondaż: Samopoczucie najmłodszych Polaków najgorsze od 20 lat

UK: Prawie połowa personelu medycznego ma problemy psychiczne przez Covid-19

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement