Otwarto wystawę zdjęć Paula McCartneya w galerii Gagosian w Londynie
Wystawę zatytułowaną "Rearview Mirror: Liverpool–London–Paris" ("W lusterku wstecznym: Liverpool – London-Paris") można oglądać do 4 października.
Fotografie zostały wykonane aparatem Pentax 35 mm, który McCartney nabył pod koniec 1963 r. Muzyk uchwycił m.in. sceny zza kulis występów Beatlesów w paryskim teatrze Olympia, Lewisham Odeon, London Palladium i Finsbury Park Astoria oraz w muzycznym programie stacji BBC.
Wśród prezentowanych na wystawie prac jest autoportret McCartneya w lustrzanym odbiciu w pokoju na poddaszu londyńskiego domu jego ówczesnej dziewczyny, Jane Asher. W nagraniu opublikowanym przez galerię Gagosian muzyk wspomniał, że właśnie w tym miejscu i czasie przyśniła mu się melodia utworu "Yesterday".
Jak informuje galeria, zdjęcia zostały wywołane z oryginalnych negatywów i stykówek, które uważano za zaginione od ponad pół wieku.
Wszystkie zdjęcia pokazane w Londynie znalazły się w obszerniejszej prezentacji Gagosian w Beverly Hills w USA, którą można było oglądać na początku tego roku. Obecnie wystawa "Paul McCartney Photographs 1963–64: Eyes of the Storm" („Fotografie Paula McCartneya z lat 1963–64: Oczy burzy") jest prezentowana w de Young Fine Arts Museums of San Francisco do 5 października.





























