Netflix pokazał pierwsze zdjęcie młodej lady Danbury ze spin-offu "Bridgertonów"

Oparty na motywach powieści, której współautorką jest Shonda Rhimes, serial "Queen Charlotte" poświęcony będzie tytułowej postaci, którą zagrała India Amarteifio. W "Bridgertonach" w postać tę wcieliła się Golda Rosheuvel. Wśród postaci serialowego spin-offu nie zabraknie też lady Danbury, którą w "Bridgertonach" grała Adjoa Andoh. Młodą lady zagra Arsema Thomas. To właśnie ją można zobaczyć na pierwszej fotografii z serialu.
Jak opisuje portal Variety, grana przez Arsemę Thomas lady Agatha Danbury wykorzysta koronację Charlotte, aby dostać się do towarzyskiej socjety, będąc wciąż pod kuratelą swojego o wiele starszego męża. Ma doskonałe rozeznanie w podzielonej niegdyś scenie społecznej, do tego dobrze zna zawiłości instytucji małżeństwa, dzięki czemu staje się przewodniczką nowej królowej. Jednocześnie udaje jej się odnaleźć swój własny głos.
Prequel "Bridgertonów" opowie o drodze do władzy nowej królowej Charlotte. Skupi się na tym, w jaki sposób jej małżeństwo z królem Jerzym przemieniło się we wspaniałą historię miłosną, a także zapoczątkowało zmiany w społeczeństwie, wpływając na losy i przyszłość bohaterów popularnego serialu Netfliksa.
W serialu przenikać się będą dwie płaszczyzny czasowe, a do ról królowej, lady Danbury i lady Violet powrócą też Rosheuvel, Andoh i Ruth Gemmell.
W pozostałych rolach w serialu "Queen Charlotte: A Bridgerton Story" wystąpili Michelle Fairley, Richard Cunningham, Connie Jenkens-Grieg, Sam Clemmett, Corey Mylchreest, Kate Brayben i Keir Charles. Nie jest to jedyna produkcja z uniwersum "Bridgertonów". Aktualnie trwają też prace nad trzecim sezonem tego serialu, który skupi się na historii miłosnej pomiędzy Penelope Featherington i Colinem Bridgertonem. Ich role zagrają Nicola Coughlan i Luke Newton.