Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brat księżnej Kate nadał swojemu psu imię na cześć ojca Elżbiety II

Brat księżnej Kate nadał swojemu psu imię na cześć ojca Elżbiety II
James Middleton jest wielkim miłośnikiem psów. (Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for The Birley Clubs)
James Middleton, młodszy brat księżnej Walii, w niecodzienny sposób uczcił zmarłą niedawno królową. Gdy ostatnio jego suczka rasy golden retriever się oszczeniła, postanowił nadać jednemu ze szczeniąt imię, które będzie hołdem dla ojca Elżbiety II, króla Jerzego VI.
Reklama
Reklama

Przeglądając instagramowy profil Jamesa Middletona, nie trudno zauważyć, że jest on wielkim miłośnikiem psów. Czworonożni pupile są ważną częścią jego życia i, co tu dużo mówić, wiodą przy nim wprost królewskie życie.

Niedawno gromadka psów brata księżnej Kate się powiększyła, bo jego suczka Mabel się oszczeniła. A że to wydarzenie zbiegło się z informacją o śmierci Elżbiety II, James Middleton postanowił w wyjątkowy sposób uczcić jej pamięć. Nazwał szczenię imieniem Bertie. Tak rodzina i bliscy przyjaciele zwracali się do ojca królowej, Jerzego VI.

"W świetle ostatnich wydarzeń wybrałem imię, które jest wzruszającym hołdem dla zmarłej królowej" – uzasadnił swoją decyzję Middleton w rozmowie z "Hello". Wyraził przy tym nadzieję, że imię Bertie będzie idealne dla czworonoga, który niedługo podejmie się nowej, ważnej służby. Pupil Jamesa został bowiem przekazany pod opiekę organizacji National Center, gdzie przejdzie specjalne szkolenie, po którym pełnił rolę psa przewodnika osoby niewidomej.

"Królowa poświęciła swoje życie służbie, pod wieloma względami Bertie również poświęci swoje życie służbie" – wyjaśnił brat księżnej Kate.

Komentarze
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.02.2023
GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama