Menu

Dziurawy sweter Cobaina trafi na aukcję!

Dziurawy sweter Cobaina trafi na aukcję!
To będzie niezwykła aukcja. (Fot. Getty Images)
Smells Like.... Kurt Cobain - po raz drugi kultowy sweter Kurta Cobaina, noszony przez muzyka podczas występu Nirvany na MTV Unplugged, trafi na aukcję. Sweter zostanie wystawiony na sprzedaż 25 października, cena wywoławcza to 200 tys. dol.
Reklama

"Bardzo ważne jest to, że nie był prany" - przyznał na łamach "Rolling Stone" Darren Julien z Julien's Auctions. "Na swetrze widać nawet dziury wypalone papierosami" - dodał.

Cena wywoławcza swetra wynosi 200 tys. dolarów, jednak szacuje się, że może osiągnąć nawet 300 tys. dol.

Po raz pierwszy sweter trafił na aukcję w 2015 r. i został wylicytowany przez biznesmena, który wolał pozostać anonimowy.

Sweter wykonany z "mieszanki akrylu, moheru i lycry z zapięciem na pięć guzików (brak jednego guzika), z dwiema kieszeniami zewnętrznymi, wypaloną dziurą i przebarwieniem w pobliżu lewej kieszeni oraz przebarwieniem na prawej kieszeni" - został sprzedany za 137,5 tys. dol. na Julien's Auctions, znacznie przekraczając szacunkową wartość ocenianą na 60 tys. dol.

Jak donosi "Rolling Stone", poprzedni nabywca swetra, choć jest wielkim fanem muzyka, zakupił pamiątkę z zamiarem ponownej jej sprzedaży. "Powiedział, że to inwestycja i że wróci do Juliena w pewnym momencie, kiedy nadejdzie właściwy czas" - zdradził Darren Julien.

"Pamiątki związane z rock & rollem stały się inwestycją. To nie tylko rynek kolekcjonerski - to rynek inwestorów" - dodał.

Wspomniany sweter zostanie wystawiony w ramach dwudniowej aukcji "Icons & Idols: Rock 'N' Roll".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.09.2020
GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

Sport


Sport

Reklama