Menu

Pierce Brosnan w filmie o Eurowizji

Pierce Brosnan w filmie o Eurowizji
Aktor z żoną Keely. (Fot. Getty Images)
Zaskakujące wyzwanie przed Piercem Brosnanem. Zagra w komedii, której fabuła oscyluje wokół konkursu Eurowizji. Na planie spotka się m.in. z Willem Ferrellem i Rachel McAdams.
Reklama

Słynny odtwórca roli Jamesa Bonda dołączył do nowego projektu, który realizowany jest dla Netflixa. Film o roboczym tytule „Eurowizja” skupi się na historii muzyków z Islandii - Larsie Erickssongu oraz Sigrit Ericksdottir, biorących udział w Konkursie Piosenki Eurowizji.

W Larsa wcieli się jeden z czołowych hollywoodzkich aktorów komediowych Will Ferrell, a z rolą Sigrit zmierzy się gwiazda „Pamiętnika” Rachel McAdams. Fabuła owiana jest na razie tajemnicą, ale w kwestii Brosnana wiadomo tyle, że zagra ojca Larsa – Erica, który jest najprzystojniejszym mężczyzną na Islandii.

Jeśli chodzi o rzeczywistość, fakty są takie, że Islandia uczestniczy w Eurowizji od 1986 roku. Najlepszym wynikiem tego kraju jest drugie miejsce w 1999 i 2009 r. Zajęły je Selma Bjoernsdottir z piosenką „All Out of Luck” oraz Yohanna z utworem „Is It True?”.

Brosnan z synem Dylanem. (Fot. Getty Images)

Za reżyserię filmu odpowiada David Dobkin, który już wcześniej pracował z Ferrellem i McAdams przy filmie „Polowanie na druhny” (2005). Dobkin ma też w swoim CV komedię „Rycerze z Szanghaju”. Współautorem scenariusza „Eurowizji” jest Ferrell.

Zdjęcia do filmu realizowane będą na Islandii oraz w Tel Awiwie. Data premiery nie została jeszcze wyjawiona.

Brosnan ma już pewne doświadczenia związane z grą w muzycznych filmach. Próbkę swoich możliwości wokalnych – raczej średnich - dał w „Mamma Mia!”. Tam, w duecie z Meryl Streep, zaśpiewał przebój ABBY „S.O.S”.

Pod koniec lipca Brosnan pojawił się na premierze „Pewnego razy w Hollywood”, nowego filmu Quentina Tarantino. Aktorowi na czerwonym dywanie w Los Angeles towarzyszył 22-letni syn Dylan, który jest modelem. Media rozpływały się w zachwytach nad przystojnym, wystylizowanym na lata 70., młodzieńcem.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 15.01.2021
GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

Sport


Sport

Reklama