Menu

Stevie Wonder z powodu choroby odwołuje koncerty

Stevie Wonder z powodu choroby odwołuje koncerty
Muzyk skończył w maju 69 lat, ale wciąż występuje i nagrywa. (Fot. Getty Images)
Gwiazdor muzyki soul Stevie Wonder znika ze sceny, aby poddać się przeszczepowi nerki. Muzyk poinformował fanów, że zagra jeszcze trzy koncerty.
Reklama

Pod koniec występu podczas festiwalu British Summer Time w londyńskim Hyde Parku Stevie Wonder zapowiedział, że we wrześniu przejdzie przeszczep nerki. "Zagram jeszcze trzy koncerty, a później zrobię sobie przerwę. Będę miał przeszczep nerki, zaplanowany na koniec września" - mówił artysta.

Przed operacją, 69-letni Stevie planuje wycofać się z muzyki i publicznej aktywności, skupić się na rekonwalescencji.

Polscy fani wciąż pamiętają koncert Steviego Wondera w Warszawie na ówczesnym Stadionie X-lecia w 1989 roku. Wonder zagrał też wtedy na specjalnym spotkaniu w warszawskiej kawiarni "Niespodzianka". Był to akt poparcia przed pierwszymi, częściowo wolnymi wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na 4 czerwca 1989 r.

Wonder urodził się w Saginaw w stanie Michigan. Jest niewidomy od urodzenia. W wieku 4 lat zaczął śpiewać w chórze kościelnym w Detroit. Przejawiał wielki talent muzyczny, szybko nauczył się grać na pianinie, perkusji i harmonijce ustnej.

11-letniego Steviego zauważył szef wytwórni Motown i zaproponował mu podpisanie kontraktu nagraniowego. Pierwsza płyta młodego artysty nagrywającego pod pseudonimem Little Stevie ukazała się już w 1962 roku.

Już, jako Stevie Wonder w 1969 roku wydał jedną ze swoich najlepszych płyt, "My Cherie Amour", a w 1972 roku - przebojowy album "Music of My Mind".

Zaczął koncertować z gwiazdami, m.in. z zespołem The Rolling Stones, nagrywał z Paulem McCartneyem ("Ebony and Ivory"), zdobywał kolejne nagrody Grammy (w sumie zdobył dwadzieścia dwie statuetki). Został też wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Jego nagrania sprzedały się w liczbie ponad 100 mln płyt na całym świecie.

W latach 80. XX wieku nagrał swój mega hit "I Just Call To Say I Love You", z którym przyjechał do Warszawy. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.02.2020
GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

Sport


Reklama