Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Apple Music ma ponad 40 mln subskrybentów

Apple Music ma ponad 40 mln subskrybentów
Apple Music coraz bliżej pokonania Spotify pod względem liczby subskrypcji. (Fot. Getty Images)
Serwis Apple Music ma ponad 40 mln subskrybentów i nowego szefa, którym został Oliver Schusser - poinformował serwis The Verge. Schusser będzie również odpowiedzialny za zarządzanie sklepami App Store i iTunes poza granicami USA.
Reklama
Reklama

Serwis Apple Music szybko nadrabia dystans dzielący go od lidera rynku usług strumieniowania muzyki na żądanie - Spotify, który może pochwalić się 70 mln subskrybentów na całym świecie.

Apple planuje prześcignąć rywala - przynajmniej w Stanach Zjednoczonych - już latem tego roku. Według firmy, co miesiąc liczba subskrybentów Apple Music rośnie o 5 procent.

Według dziennika "Wall Street Journal", Apple Music wyprzedzi Spotify. Serwis, uruchomiony w czerwcu 2015 roku, znacznie szybciej zwiększa bazę swoich użytkowników, niż konkurencyjna, szwedzka firma. Zdaniem "WSJ", plany Apple powiodą się przede wszystkim ze względu na łatwość w dostępie do usługi - Apple Music jest zintegrowany ze wszystkimi nowymi urządzeniami koncernu Tima Cooka.

Serwisy strumieniujące muzykę na żądanie w ostatnich latach odnotowują szybki wzrost. Usługi tego rodzaju najczęściej oparte są na modelu abonamentowym, w którym użytkownik po uregulowaniu co miesiąc kwoty w określonej wysokości ma możliwość słuchać muzyki zarówno w trybie online, jak i offline (najczęściej na określonej liczbie urządzeń przypisanych do konta) bez reklam przerywających utwory (wersje bezpłatne serwisów Spotify i Deezer).

Liczba użytkowników płatnych usług strumieniowania muzyki na żądanie w Stanach Zjednoczonych wzrosła w pierwszej połowie 2017 roku o 61 proc. - podaje "WSJ".

Dziennik zauważa jednak, że firmy oferujące usługi tego rodzaju mają jeszcze przed sobą długą drogę, zanim ostatecznie udowodnią, że ich modele biznesowe potrafią przynosić stałe zyski. Spotify - dla przykładu - większą część swoich przychodów z subskrypcji opłacanych przez użytkowników przeznacza na regulowanie kwestii finansowych związanych z prawami autorskimi.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.06.2023
GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama