Menu

To koniec domu mody Soni Rykiel

To koniec domu mody Soni Rykiel
Rykiel określała często swoje kreacje jako "demode", czyli "niemodne". (Fot. Getty Images)
Francuski dom mody Sonia Rykiel decyzją sądu wszedł w stan likwidacji po tym, jak firma nie znalazła nabywcy. Z modowej mapy świata znikają wszystkie sklepy marki, a ponad 130 pracowników straci pracę.
Reklama

Francuska projektantka Agnes Trouble przekazała, że likwidacja marki Sonia Rykiel jest niczym "druga śmierć" jej założycielki.

Założona w 1968 roku marka stała się znana na całym świecie z dzianin. Nic dziwnego, skoro sama założycielka, Sonia Rykiel, została okrzyknięta w 1968 roku "królową dzianiny".

Jej styl przenikał każdy element kolekcji - buntowniczka z natury - Rykiel określała często swoje kreacje jako "demode", czyli "niemodne", nieulegające wpływom mody. Projektantka sprzeciwiała się również tradycyjnym technikom szycia pozostawiając widoczne szwy i nie wykańczając krawędzi ubrań.

"Styl Rykiel to więcej niż moda, to styl życia. Jest to bardzo francuska elegancja, bardzo paryska, a nawet więcej - jest to styl lewobrzeżnej Sekwany" - przyznała w 2009 roku Nathalie Rykiel, prezes i dyrektor artystyczna marki Sonia Rykiel.

W 2016 roku, w wieku 86 lat, Sonia Rykiel zmarła. Trzy lata później, jak określiła to Trouble, umiera ponownie... 

Sonia Rykiel zmarła w 2016 r. Miała 86 lat. (Fot. Getty Images)

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.09.2020
GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

Sport


Sport

Reklama