Menu

Robert De Niro - milczek Holywood

Robert De Niro - milczek Holywood
Pozowanie do zdjęć, wywiady - jak on tego nie lubi! (Fot. Getty Images)
Dziennikarze, którzy przy okazji zbliżającej się premiery filmu Irlandczyk liczą na wywiad-rzekę z Robertem De Niro, będą musieli obejść się smakiem, bo ten gwiazdor jest wyjątkowo małomówny. Jeden z największych milczków Hollywood wczoraj skończył 76 lat.
Reklama

Pierwszych wywiadów De Niro udzielił w 1973 roku, kiedy ogłoszono, że dostał rolę młodego Vita Corleone w drugiej części "Ojca chrzestnego". Od początku w relacjach z mediami zachowywał się niepewnie i ostrożnie. Awersja do prasy stała się częścią jego legendy.

W jednym z wywiadów, by pokazać, jak trudnym rozmówcą jest De Niro, zamieszczono dosłowny zapis tego, co mówił. Na pytanie, dlaczego chciał zostać aktorem, De Niro odpowiedział: "No cóż... długie milczenie. To skomplikowane... długie milczenie. Ta decyzja... długie milczenie. To osobista sprawa... milczenie. Czy to wystarczy?". Ten archiwalny wywiad ujrzał ponownie światło dzienne dzięki autorowi biografii De Niro – Shawnowi Levy.

Najdłuższego wywiadu aktor udzielił Lawrence'owi Grobelowi. Materiał ukazał się w "Playboyu" w styczniu 1989 roku. W ciągu siedmiu miesięcy dziennikarz spotkał się z gwiazdorem osiem razy. Zaowocowało to artykułem, który liczył prawie 15 tysięcy słów.

"Drażni mnie to. Ulegam naciskom, a nie cierpię udzielać wywiadów. Nie lubię tego uczucia. Dlaczego miałbym się narażać na sytuacje, w których tak się czuję?" - powiedział Grobelowi. Jaka jest przyczyna tej niechęci? "Nie potrafię ubierać w słowa tego, co czuję. A niektórymi odczuciami nie chciałbym się dzielić z innymi" - stwierdził.

Podczas tegorocznego Tribeca Film Festival z Martinem Scorsese. (Fot. Getty Images)

Na jesień zaplanowana jest premiera "Irlandczyka", długo oczekiwanego filmu z udziałem De Niro, w reżyserii Martina Scorsese. Tak więc znów będzie musiał przeżywać męki, pozując na czerwonym dywanie i rozmawiając z dziennikarzami. Teoretycznie tematów do wywiadów nie powinno zabraknąć, bo po latach grania w komediach i innych mniej ambitnych filmach, aktor znów kreuje wielopłaszczyznową postać, osadzoną w dramatycznych okolicznościach.

W "Irlandczyku", epickiej powieści gangsterskiej, wciela się w weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercę, pracującego dla najsłynniejszych przestępców XX wieku.

De Niro przyszedł na świat 17 sierpnia 1943 roku w Nowym Jorku. Jego ojciec był rzeźbiarzem i malarzem abstrakcyjnym. Aktor jest laureatem dwóch Oscarów – w kategorii najlepszy aktor za rolę we "Wściekłym byku" (1980) i najlepszy aktor drugoplanowy za kreację w "Ojcu Chrzestnym II" (1974). Wielkim echem odbiły się również jego role stworzone w takich filmach, jak "Taksówkarz", "Łowca jeleni", "Przebudzenie", "Przylądek strachu", "Kasyno" i "Gorączka".

De Niro jest jednym z pomysłodawców festiwalu filmów niezależnych Tribeca w Nowym Jorku. Co więcej, aktor zainwestował w firmę zajmującą się produkcją filmowo-telewizyjną Tribeca Productions. Poza tym jest współzałożycielem światowej marki oryginalnych hoteli-restauracji znanych pod marką Nobu.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.06.2020
GBP 4.922 złEUR 4.420 złUSD 3.968 złCHF 4.140 zł

Sport


Sport

Reklama