Menu

Rękawy to gwiazdy jesiennych stylizacji!

Rękawy to gwiazdy jesiennych stylizacji!
Rękawy w roli głównej na pokazie Elie Saab. (Fot. Getty Images)
Bufiaste, asymetryczne lub wyraźnie zaznaczone za pomocą poduszek - w tym sezonie to rękawy grają w stylizacjach pierwsze skrzypce. Projektanci postanowili poświęcić im nieco więcej niż zwykle uwagi, nadając górnym partiom sylwetki zaskakujące formy.
Reklama

Prym wśród modnych obecnie fasonów wiodą bufiaste rękawy – zarówno te w romantycznym wcieleniu, widoczne w przywodzących na myśl stroje księżniczek i renesansowych dam szyfonowych lub koronkowych bluzkach, jak i w wersji poddanej współczesnej aktualizacji, zdobiące choćby wełniane swetry. Te zaś najlepiej połączyć dla kontrastu z masywnymi wojskowymi butami i skórzaną spódnicą.

Simone Rocha i Elie Saab postanowili przywołać w tym sezonie renesansowy romantyzm, umieszczając w swoich najnowszych kolekcjach haute couture zjawiskowe tiulowe suknie z charakterystycznymi bufiastymi rękawami, które dodały kreacjom delikatności i dziewczęcego uroku.

U Valentino zamaszyste rękawy transparentnej sukni z tiulu wzbogacone zostały o efektowną dekorację z piór, która wzmocniła bajkowy charakter stroju.

Romantyczna wersja u Valentino. (Fot. Getty Images)

Ów przyciągający wzrok trend zapoczątkowany w minionym sezonie przez Dolce & Gabbana, Zadig & Voltaire czy Delpozo przetrwał próbę czasu, królując i na tegorocznych wybiegach.

Bufki – zarówno pod postacią dyskretnych marszczeń na ramionach, jak i monstrualnych rozmiarów form – były wyrazistym akcentem nie tylko sukienek i wieczorowych sukni, ale i stylowych garniturów, które widzieliśmy u Alexandra McQueena i Givenchy. Z kolei efektowny długi płaszcz z bufiastymi rękawami przypominającymi skrzydła motyla stanowił jeden z najmocniejszych elementów pokazu marki Victor & Rolf .

Nie sposób zapomnieć o innym, wyjątkowo żywotnym, trendzie akcentującym rękawy. Inspirowane latami 80. i popularnym wówczas stylem zwanym power dressing marynarki znów są na topie. Niezależnie od wzoru czy koloru (modne są obecnie zarówno klasyczne stonowane odcienie, jak i neony) ich wspólnym mianownikiem pozostają mocno zaznaczone za pomocą poduszek ramiona i szerokie rękawy.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama