Menu

Piesek dla... alergików?

Piesek dla... alergików?
Niewielkich rozmiarów pieski cieszą się ogromną popularnością, także wśród alergików. (Fot. Getty Images)
Wygląda jak kłębek białej wełny. Do złudzenia przypomina pluszową maskotkę. Pies rasy bichon frise to nie tylko wdzięczny materiał na gwiazdę Instagrama, ale też doskonały przyjaciel dla alergików.
Reklama

Bichon frise to niewielkich rozmiarów pies. Dorosły osobnik waży od 4,5 do 7 kg. Ich długie, białe loczki przypominają w dotyku watę cukrową. Bichony mają pojedynczą warstwę sierści, nie mają podszerstka. Nie gubią sierści, tak jak to bywa w przypadku innych ras. Pozbawione są charakterystycznego psiego zapachu. Wymagają jednak częstego szczotkowania i regularnych wizyt u fryzjera.

W opinii specjalistów są jedną z najlepszych ras dla alergików. Oczywiście nie ma czworonogów, które nie wywołują uczuleń. Niektóre jednak mają mniejszy potencjał uczulający.

Ich długie, białe loczki przypominają w dotyku watę cukrową. (Fot. Getty Images)

Psy tej rasy są bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka, uwielbiają się przytulać. Dostosowują się do właścicieli - są dobrymi towarzyszami zarówno dla domatorów, jak i dla osób bardziej aktywnych. Są inteligentne i łatwo uczą się sztuczek. Nie bez powodu angażowano je do przedstawień cyrkowych.

Te słodkie zwierzątka cieszą się wielką popularnością na Instagramie. Hushtag #bichonfrise ma 3,1 mln postów, a #bichon 2,8 mln. Szczególnie Azjaci upodobali sobie fotografowanie tych rozkosznych pupili.

W epoce mediów społecznościowych bichony radzą sobie równie dobrze, jak w starożytności. Podobno psy tej rasy dotrzymywały towarzystwa Kleopatrze. Gorzej wiodło im się po rewolucji francuskiej, gdy uosabiały niechęć do wszystkiego, co burżuazyjne.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama