Menu

Karnawał w Wenecji dedykowany... jedzeniu

Karnawał w Wenecji dedykowany... jedzeniu
Wybieracie się?!
Reklama
Karnawał w dniach od 31 stycznia do 17 lutego 2015 r. w mieście nad Canal Grande nazwano "najsmaczniejszym świętem na świecie". Całość weneckiej zimowej festy przygotowuje jej dyrektor artystyczny, zarazem ceniony krytyk kulinarny Davide Rampello.

Plac świętego Marka, centralne miejsce karnawału, zostanie tym razem udekorowany w sposób wyjątkowy - warzywami i owocami, czego jeszcze w jego historii nie było.

Scenografia w słynnym centrum wystawowym Arsenale nawiązywać będzie do związków miasta z najlepszymi tradycjami kulinarnymi, historii handlu żywnością i słynnych przyjęć, jakie odbywały się w Pałacu Dożów i w domach weneckiej arystokracji. To tam odkrywano wiele nowych smaków i egzotycznych przypraw przywożonych z Dalekiego Wschodu; to przez tamtejszy port docierały potem do całej Europy. Przez wieki miasto to było oknem na świat.

Ten klimat zostanie przywołany podczas zimowych zabaw i bali w historycznych strojach na placach i ulicach. Wszędzie królować będą smaki i zapachy potraw oraz wina. "Związek między jedzeniem a karnawałem jest naturalny, gdyż jest to święto beztroski i przyjemności jedzenia"- zaznaczyl Davide Rampello przedstawiając temat najnowszej edycji imprezy, na którą z całego świata przybywają dziesiątki tysięcy ludzi.

"Jedzenie to radość, obfitość, ale nie ma w tym miejsca na marnotrawstwo, bo nic nie powinno zostawać"- dodał dyrektor artystyczny weneckiego karnawału.
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.04.2020
GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

Sport


Reklama