Embarrassing defeat for Barcelona, PSG and Porto advanced

To nie było udane spotkanie dla "Dumy Katalończyków". (Fot. Getty Images)
Barcelona, with Robert Lewandowski in the starting line-up, lost away to Antwerp 2-3 in the last round of the group stage of the Champions League. The 'Pride of Catalonia' had already advanced to the 1/8 finals. Today, Paris Saint-Germain and FC Porto completed the field.

Barcelona fatalnie zaczęła mecz. Błąd defensywy już w drugiej minucie na gola zamienił Arthur Vermeeren.

Co prawda jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Ferran Torres, ale po przerwie goście nadal popełniali proste błędy. W 56. minucie dla Antwerpii trafił Vincent Janssen.

Dwa ostatnie gole padły w doliczonym przez sędziego czasie gry. Najpierw wyrównał 17-letni Marc Guiu, który w 72. minucie zmienił Lewandowskiego, a chwilę później zwycięstwo belgijskiej drużynie zapewnił George Ilenikhena.

Sensacyjny wynik nic nie zmienił w położeniu obu drużyn w tabeli. Barcelona zachowała pierwsze miejsce, a Antwerpia, która wcześniej doznała pięciu porażek, pozostała na ostatnim.

W drugim meczu grupy H FC Porto podejmowało Szachtar Donieck. Gospodarzom do awansu wystarczał remis, ale ostatecznie wygrali 5:3.

Przed wczorajszymi meczami najciekawsza sytuacja była w grupie F, w której pewna awansu była Borussia Dortmund, a pozostałe drużyny walczyły o drugie miejsce.

Zajęło je Paris Saint-Germain, po remisie w Dortmundzie 1:1 i zwycięstwu Milanu na wyjeździe z Newcastle United 2:1. Włoska ekipa będzie kontynuowała rywalizację w Lidze Europy.

W świetnym stylu fazę grupową przeszedł Manchester City. Obrońcy tytułu, tak jak Real Madryt we wtorek, zanotowali szóste zwycięstwo w szóstym meczu. Tym razem, choć grali w mocno rezerwowym składzie, pokonali na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad 3:2.

W 19. minucie prowadzenie gościom dał 20-letni Micah Hamilton. W 62. trafił jego rówieśnik Oscar Bobb, a w 85. Kalvin Phillips wykorzystał rzut karny.

Manchester City może się pochwalić serią 19 meczów bez porażki w Lidze Mistrzów.

Oprócz Manchesteru z grupy G awansowało jeszcze RB Lipsk, które w środę wygrało z Young Boys Berno 2:1. Od 70. minuty w barwach szwajcarskiej ekipy grał Łukasz Łakomy. Jego zespół rywalizację będzie kontynuował w Lidze Europy.

W grupie F już wcześniej awans zapewniły sobie Atletico Madryt i Lazio Rzym. Na zakończenie drużyny te zmierzyły się ze sobą w stolicy Hiszpanii. Wygrali gospodarze 2:0.

Z grup, które rywalizację zakończyły we wtorek, awansowały: z grupy A Bayern Monachium i FC Kopenhaga Łukasza Grabary, z grupy B Arsenal Londyn Jakuba Kiwiora i PSV Eindhoven, z grupy C Real Madryt i Napoli Piotra Zielińskiego, a z grupy D Real Sociedad oraz Inter Mediolan.

Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na 18 grudnia w południe. Rywalizacja zostanie wznowiona w połowie lutego. Finał odbędzie się 1 czerwca w Londynie na Wembley.