Wimbledon: Hurkacz and Djokovic will finish the match today, Zielinski to play doubles

Hurkacz w przeszłości grał z Djokoviciem pięć razy. Wszystkie mecze przegrał... (Fot. Getty Images)
The completion of the match between Hubert Hurkacz and Novak Djokovic in the 1/8 finals of the singles, which was interrupted yesterday, and the performance of Jan Zieliński in the second round of doubles is the Polish plan for today in the grand slam tennis tournament on the grass courts of Wimbledon.

Mecz Huberta Hurkacza z broniącym tytułu Novakiem Djokovicem został przerwany z powodu ciszy nocnej przy prowadzeniu serbskiego tenisisty 7:6 (8-6), 7:6 (8-6).

O skali wyzwania, jakie było przed 26-letnim wrocławianinem, mówiło kilka faktów i liczb. W pięciu wcześniejszych pojedynkach z 10 lat starszym Serbem wygrał tylko dwa sety, w tym jednego cztery lata temu właśnie w Londynie.

Djokovic, który przez 389 tygodni był na czele światowego rankingu, w niedzielę rozgrywał setny mecz na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Clubu, a jego dotychczasowy bilans to 89-10. Tenisista z Belgradu wygrał już tę imprezę siedem razy, w tym jej cztery ostatnie edycje. Ma też w dorobku 23 tytuły wielkoszlemowe i jest pod tym względem rekordzistą.

Polak zaczął mecz z wiarą we własne siły. (Fot. Getty Images)

Prawdziwą twierdzą "Nole", który w tym roku triumfował już w Australian Open i French Open, jest londyński kort centralny, gdzie ostatniej porażki doznał 7 lipca 2013 roku w finale z Andym Murrayem, co realizator transmisji przypomniał na początku pojedynku z Hurkaczem.

Pogoda tym razem nie przeszkadzała tenisistom, a poza tym już przed tym spotkaniem zdecydowano o zasunięciu dachu nad kortem centralnym. Zbliżała się jednak obowiązująca od godz. 23:00 czasu lokalnego cisza nocna i mecz został przerwany przed rozpoczęciem trzeciej odsłony, bo nie było szans, by skończyć trzeciego seta.

Obaj tenisiści ponownie pojawią się na korcie centralnym  dzisiaj najwcześniej o godz. 14:30 czasu UK. Na zwycięzcę w 1/8 finału czeka już Rosjanin Andriej Rublow (nr 7).

Serb w ostatnich latach zdominował turniej w Londynie – ostatnią porażkę na obiekcie All England Lawn Tennis and Croquet Club poniósł w 2017 roku, kiedy to kontuzja uniemożliwiła mu dalszą rywalizację z Tomasem Berdychem. (Fot. Getty Images)

Wcześniej, bo ok. 13:00 czasu UK, na kort numer 17 wyjdą Jan Zieliński i jego partner Hugo Nys z Monako. Finaliści tegorocznego Australian Open, którzy w Londynie są rozstawieni z numerem czwartym, spotkają się w drugiej rundzie z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną i Francuzem Adrianem Mannarino.

Na triumfatorów w 1/8 finału czeka brytyjsko-nowozelandzka para Jamie Murray - Michael Venus (nr 13.).

Wimbledon: "Polska niedziela" na korcie centralnym zamiast "Middle Sunday"