WTA tournament in Stuttgart: Świątek won in the second round

Świątek zdominowała wczoraj rywalkę. (Fot. Getty Images)
Top seeded and defending the title Iga Świątek defeated Chinese Qinwen Zheng 6:1, 6:4 in the second round of the WTA tennis tournament on clay courts in Stuttgart. The next rival of the Polish woman will be the Czech Karolina Pliskova.

Był to pierwszy występ 21-letniej liderki światowego rankingu od 18 marca, kiedy uległa Jelenie Rybakinie z Kazachstanu w półfinale turnieju WTA w Indian Wells. Od tego czasu pauzowała z powodu kontuzji żebra. W pierwszej rundzie w Stuttgarcie miała wolny los.

Wczoraj Polka potrzebowała zaledwie 32 minut, aby rozstrzygnąć na swoją korzyść pierwszego seta. Dopiero w drugiej partii 25. w światowym rankingu i o niespełna półtora roku młodsza Chinka postawiła faworytce większy opór. Przy stanie 4:3 dla Świątek Zheng miała pierwszą okazję na przełamanie - i ją wykorzystała, doprowadzając do remisu.

W kolejnym, najbardziej zaciętym w całym meczu gemie raszynianka wykorzystała trzeciego break pointa, a następnie przy swoim podaniu rozstrzygnęła rywalizację po pierwszej piłce meczowej.

Był to trzeci pojedynek tych tenisistek w cyklu WTA. W dwóch poprzednich - w 2022 roku w San Diego oraz w wielkoszlemowym French Open - także zwyciężyła Polka, tyle że w trzech setach.

Pliskova wcześniej pokonała Chorwatkę Donnę Vekic 6:2, 6:7 (5-7), 7:6 (7-5). Z 31-letnią Czeszką, która w 2017 roku była liderką światowego rankingu, Świątek grała dotychczas tylko raz. W 2021 w finale turnieju w Rzymie Polka wygrała bez straty gema.

Zwyciężczyni singlowego turnieju w Stuttgarcie otrzyma 120 tys. dolarów oraz samochód Porsche Taycan.

Iga Świątek na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi magazynu "Time"

Rankingi WTA i ATP: Świątek wciąż prowadzi, Hurkacz spadł na 15. miejsce