WTA tournament in Dubai: Swiatek in the quarterfinals

Kolejną przeciwniczką liderki światowego rankingu będzie Rosjanka Anastazja Potapowa lub rozstawiona z numerem szóstym Chinka Qinwen Zheng, finalistka tegorocznego wielkoszlemowego Australian Open. (Fot. Getty Images)
Iga Swiatek advanced to the quarterfinals of the WTA 1000 tournament on hard courts in Dubai. The Polish tennis player defeated Ukrainian Elina Svitolina 6:1, 6:4 on Wednesday. The meeting lasted one hour and 25 minutes.

W pierwszej rundzie Świątek miała wolny los, a w drugiej we wtorek wygrała z Amerykanką Sloane Stephens 6:4, 6:4.

Ze Switoliną liderka światowego rankingu miała rachunki do wyrównania. W 2021 wygrała z nią w Rzymie, ale w ubiegłym roku przegrała w ćwierćfinale Wimbledonu. W Dubaju 29-letnia Switolina była rozstawiona z numerem 15.

Pierwszy set trwał tylko 29 minut. Od stanu 1:1 Polka nie oddała Ukraince gema. Druga partia była już bardziej wyrównana, a zawodniczki do stanu 4:4 po dwa razy przełamały podanie rywalki.

Decydujący okazał się dziewiąty gem, gdy Switolina popełniła kilka błędów i przegrała własny serwis.

Tenisistce z Raszyna pozostało postawienie kropki nad "i" przy własnym podaniu, ale przeciwniczka stawiała opór, miała nawet jednego break-pointa, lecz go nie wykorzystała.

Świątek zakończyła mecz mocnym serwisem i atakiem przy siatce. Broniąca się Switolina próbowała ją przelobować, ale piłkę posłała na aut.

"Zmierzyłam się z prawdziwą wojowniczką, która nigdy nie odpuszcza. Musiałam uderzać piłkę z różnych pozycji. Jestem zadowolona ze swojego serwisu, bo zawsze jest problem, gdy przenosisz się z jednych kortów na drugie. Byłam bardziej skoncentrowana niż wczoraj. Jestem bardzo zadowolona" - skomentowała Świątek bezpośrednio po meczu.

Wcześniej w środę Magdalena Fręch przegrała w 1/8 finału z rozstawioną z numerem czwartym Jeleną Rybakiną z Kazachstanu. W 1. rundzie odpadła Magda Linette. Tenisistka z Poznania przegrała także swój pierwszy mecz deblowy, w parze z Rumunką Monicą Niculescu.