WTA tournament in Doha: Iga Świątek defeated Sabalenka in the quarter-finals

Spotkanie trwało godzinę i 14 minut. (Fot. Getty Images)
Iga Świątek advanced to the semi-finals of the WTA 1000 tournament on hard courts in Doha (prize pool of 2.33 million dollars). On Thursday, the Pole defeated the highest-seeded Belarusian Aryna Sabalenka 6: 2, 6: 3. Her next rival will be Greek Maria Sakkari (6th).

W Katarze ósma w światowym rankingu Świątek jest rozstawiona z numerem siódmym. Z Sabalenką mierzyła się po raz drugi i skutecznie zrewanżowała się za listopadową porażkę w fazie grupowej WTA Finals w Guadalajarze.

Polka świetnie zaczęła mecz, bo od przełamania rywalki. Jej łupem padły też dwa kolejne gemy i prowadziła 3:0. Później obie zawodniczki przegrywały przy swoim podaniu. Do dobrego serwisu pierwsza wróciła Świątek i wygrała seta 6:2.

W drugiej partii nastąpiła odwrotna sytuacja; to Białorusinka objęła prowadzenie 3:0. Od tego momentu Świątek grała jednak koncertowo. Wygrała sześć gemów z rzędu i mogła się cieszyć z awansu do półfinału.

Świątek, podobnie jak inne zawodniczki z czołówki, nie musiała grać w pierwszej rundzie. W drugiej w trzech setach wygrała z Viktoriją Golubic, a następnie nie dała żadnych szans Rosjance Darii Kasatkinie.

Sakkari to dla Świątek rywalka wyjątkowo niewygodna. Polka trzykrotnie mierzyła się z nią w ubiegłym roku i nie zdołała wygrać nawet jednego seta. Greczynka w czwartek wygrała z Amerykanką Cori Gauff 6:3, 6:3.

W drugim półfinale grająca z "czwórką" Estonka Anett Kontaveit zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko.