Venus Williams beats Serena in Abu Dhabi exhibition

Od lewej: Venus Williams i Serena Williams. (Fot. Getty Images)
Serena Williams won the first set against sister Venus in Abu Dhabi but it was the elder sibling who came away with the win. Venus Williams came from behind to get the better of sister Serena in a one-off clash at the World Tennis Championship in Abu Dhabi on Thursday.

To był jedyny pojedynek pań w Abu Zabi. Serena Williams po raz drugi z rzędu przegrała mecz w tej imprezie. Rok temu uległa Łotyszce Jelenie Ostapenko. Wówczas wróciła do rywalizacji po niemal rocznej przerwie macierzyńskiej.

Teraz utytułowaną Amerykankę, triumfatorkę 23 turniejów wielkoszlemowych, czeka w australijskim Perth udział w Pucharze Hopmana, nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych.

Liczniejszą obsadę w Abu Zabi ma turniej mężczyzn. Wczoraj zostali wyłonieni półfinałowi rywale dla Serba Novaka Djokovica i Hiszpana Rafaela Nadala. Lider światowego rankingu zmierzy się z Rosjaninem Karenem Chaczanowem, a Nadal zagra z Kevinem Andersonem z RPA.

Świetnie spisujący się w ostatnich miesiącach Chaczanow wygrał wczoraj z Austriakiem Dominikiem Thiemem 7:6 (7-3), 6:3, natomiast Anderson pokonał Koreańczyka Hyeona Chunga 6:7 (4-7), 6:2, 6:1.