V. Williams better than Ostapenko after a fierce match

Venus Williams pokonała Ostapenko. (Fot. Getty Images)
Venus Williams defeated Latvian Jelena Ostapenko 7: 5, 6: 7 (3-7), 7: 5 in the White Group finishing the masters tournament of the WTA Finals in Singapore.

Williams przegrała pierwszy mecz tej imprezy z Czeszką Karoliną Pliskovą, a Ostapenko uległa Hiszpance Garbine Muguruzie.

Dzisiaj rywalizowały ze sobą najstarsza i najmłodsza zawodniczka tegorocznego WTA Finals. 37-letnia Williams potrzebowała trzech godzin i 13 minut, aby pokonać o 17 lat młodszą triumfatorkę tegorocznego French Open.

Był to dopiero drugi pojedynek tych tenisistek w cyklu WTA. Wcześniej w tym roku Amerykanka wyeliminowała Ostapenko w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu.

"Ostapenko łączy kapitalne zagrania z błędami, których mogłaby uniknąć. W trzecim secie Williams wykorzystała swoje doświadczenie" - ocenili dziennikarze agencji EFE.