Tottenham through to final of Audi Cup 2019

Londyński klub pokonał Hiszpanów! (Fot. Getty Images)
Champions League finalists Tottenham Hotspur are through to the final of the Audi Cup 2019. The English team beat Real Madrid 1-0 thanks to a goal from Harry Kane. The Spurs captain exploited a poor mistake in build-up play by Madrid on 22 minutes and the England striker finished clinically.

Jedyną bramkę zdobył w 22. minucie jeden z najsłynniejszych piłkarzy londyńskiej ekipy Harry Kane.

W drużynie Realu od początku zagrał m.in. pozyskany latem Belg Eden Hazard oraz Brazylijczyk Rodrygo, którego transfer z FC Santos sfinalizowano już rok temu, jednak dopiero od tego sezonu występuje w nowych barwach.

W trzech poprzednich sparingach Real stracił aż 12 goli. Np. w minioną sobotę przegrał z Atletico Madryt 3:7 w towarzyskim meczu w amerykańskim East Rutherford. Łącznie w czterech przedsezonowych spotkaniach "Królewscy" doznali trzech porażek.

Turniej Audi Cup jest rozgrywany od 2009 roku - co dwa lata. Poprzednią edycję, w 2017 roku, wygrało Atletico Madryt.