Menu

The Swedes were satisfied with the choice of Polish judges for the match with Germany

The Swedes were satisfied with the choice of Polish judges for the match with Germany
Sędzia Marciniak z Messim. (Fot. Getty Images)
Sweden welcomed the selection of the Polish referee team for its match against Germany on June 23 in Sochi during the World Cup.
Advertisement
News available in Polish

Zdaniem mediów Szymon Marciniak to bardzo doświadczony sędzia, który w dodatku był arbitrem meczu finałowego mistrzostw Europy U21, które wygrały Trzy Korony i razem z sędziami liniowymi Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem będą gwarantami solidnego sędziowania.

Dziennik "Aftonbladet” ocenił, że Szymon Marciniak pokazał już raz bardzo dobre sędziowanie na tym mundialu w meczu Islandia - Argentyna: poza tym sędziował trzy mecze podczas Euro 2016 oraz spotkania w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

"Część naszej drużyny, a zwłaszcza John Gudetti, Ludvig Augustinsson i Victor Nilsson Lindeloef, może też być zadowolona z ponownego spotkania z tak dobrym arbitrem, ponieważ to on prowadził mecz Portugalia - Szwecja podczas młodzieżowych ME w Czechach w 2015 roku. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Szwecji po rzutach karnych 4-3. Wtedy też byliśmy zadowoleni z solidnej pracy polskiego arbitra” - napisał "Aftonbladet”.

Dziennik "Svenska Dagbladet” ocenił z kolei, że "szwedzki mecz będzie prowadził jeden z najlepszych sędziów świata”.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement