Menu

The Germans want to continue to cooperate with coach Schuster

The Germans want to continue to cooperate with coach Schuster
Werner Schuster jest trenerem niemieckich skoczków narciarskich. (Fot. Getty Images)
The German Ski Federation (DSV) would like to continue cooperation with the Austrian Werner Schuster, who after this season is to stop training skydivers. 'Very, very, very much, we want him to stay with us,' admitted sports director DSV Karin Orgeldinger.
Advertisement
News available in Polish

"Będziemy go namawiać i osobiście jestem przekonana, że odniesiemy sukces" - stwierdziła Orgeldinger na konferencji prasowej w Seefeld, gdzie trwają mistrzostwa świata w konkurencjach klasycznych.

Schuster już wcześniej zapowiedział, że w marcu - po 11 latach - przestanie być szkoleniowcem niemieckich skoczków. Tegoroczne MŚ są na razie wielkim sukcesem jego podopiecznych - wczoraj wygrali rywalizację drużynową, a w sobotę stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium - wygrał Markus Eisenbichler, a drugi był Karl Geiger.

"Znajdziemy dla niego inne pole aktywności. Myślimy nad stworzeniem akademii, a taki fachowiec, wizjoner skoków, byłby bardzo cennym fachowcem" - wskazała Orgeldinger.

Nazwisko następcy 49-letniego Austriaka nie jest jeszcze znane, a za głównego kandydata uchodzi prowadzący obecnie biało-czerwonych jego rodak Stefan Horngacher, któremu po tym sezonie wygaśnie umowa z Polskim Związkiem Narciarskim.

O schedę po Schusterze raczej nie będzie się ubiegał szkolący z sukcesami niemiecki skoczkinie Andreas Bauer.

"Nie mam takich ambicji. Mam 55 lat, więc jestem starszy od niego, dobrze mi z moim zespołem, zatem nie będę się zabijał o nowe stanowisko. Zresztą nikt ze mną na ten temat do tej pory nie rozmawiał" - przyznał Bauer.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement