Team Glika in the final of the French League Cup

Kamil Glik gra w barwach AS Monaco. (Fot. Getty Images)
The players of AS Monaco, with Kamil Gllik in the composition, advanced to the final of the League Cup in France. On Wednesday evening the Polish defender team defeated Montpellier 2: 0. In the final, on March 31, he will play against Paris Saint-Germain who defends the trophy.

Obie bramki dla Monaco zdobył Kolumbijczyk Radamel Falcao - w 15. i 29. minucie. Glik rozegrał całe spotkanie.

Trzeci gol dla Monaco (Portugalczyk Rony Lopes) nie został uznany, ponieważ po skorzystaniu z systemu VAR sędzia odgwizdał spalonego.

Technologia z wykorzystaniem zapisu wideo jest używana we Francji właśnie w Pucharze Ligi, a od nowego sezonu ma być wprowadzona do tamtejszej ekstraklasy.

We wtorek awans wywalczył Paris Saint-Germain. Zdecydowany lider francuskiej ekstraklasy wygrał na wyjeździe z Rennes 3:2, prowadząc już 3:0. Od 63. minuty paryżanie grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Kyliana Mbappe'a. Gospodarze w końcówce strzelili dwa gole, ale zabrakło im czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

W decydującym spotkaniu piłkarze Monaco będą mieli okazję do rewanżu za ubiegłoroczny finał tych rozgrywek, gdy przegrali z PSG 1:4. Paryżanie zdobyli wówczas to trofeum po raz czwarty z rzędu, a siódmy w historii.