Swiatek advanced to the second round. We know who her rival will be

Iga Świątek wraca do formy! (Fot. Getty Images)
Iga Świątek won with the Spanish Cristina Bucsa 6:4, 6:0 in the first round of the French Open Grand Slam tournament in Paris. The Polish tennis player is the highest seeded in the event. Her next opponent will be American Claire Liu.

Świątek, która dziś obchodzi22. urodziny, broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w 2020 roku.

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego do Paryża przyjechała po przykrym dla niej turnieju w Rzymie, gdzie w ćwierćfinale musiała skreczować z powodu kontuzji uda. Przed French Open Polka zapewniła, że jest już w pełni sił i wczorajszy mecz to potwierdził.

Początek był jednak trudny. Świątek myliła się równie często co 70. na liście WTA rywalka i obie zawodniczki miały problem z utrzymaniem własnego podania. Polka w pierwszej partii popełniła aż 15 niewymuszonych błędów. W efekcie do stanu 4:4 mecz był wyrównany. Kolejne dwa gemy padły jednak łupem Polki, która znalazła się w połowie drogi do drugiej rundy.

Drugi set to już całkowita dominacja obrończyni tytułu. Rywalka zdołała w nim wygrać zaledwie siedem piłek i mecz zakończył się po godzinie i 13 minutach.

Na trybunach nie było wielu kibiców, ale polskich nie brakowało. Świątek po meczu podziękowała im za wsparcie.

Rywalką Świątek będzie teraz Amerykanka Claire Liu,. która wygrała ze szwajcarską kwalifikantką Yleną In-Albon 6:1, 6:4. 23-letnia tenisistka z Kalifornii w światowym rankingu zajmuje 102. miejsce. Najwyżej - na 52. pozycji - sklasyfikowana była w styczniu. We French Open pierwszy raz przebrnęła pierwszą rundę.