Menu

Stoch six in Rasnov. Geiger won

Stoch six in Rasnov. Geiger won
Stoch awansował po skoku w drugiej serii. (Fot. Gettv Images)
Kamil Stoch finished sixth, Dawid Kubacki eighth, and Piotr Żył ninth in the World Cup competition in ski jumping in Romanian Rasnov. The winner was German Karl Geiger, ahead of countryman Stephan Leyhe and Austrian Stefan Kraft.
Advertisement
News available in Polish

Geiger był tego dnia zdecydowanie najlepszy. W obu seriach osiągnął po 100 m, co było poza zasięgiem pozostałych zawodników. 27-latek w tym sezonie imponuje na skoczniach normalnych. Na takim rozmiarze obiektu rozgrywane były wcześniej zawody w Predazzo, gdzie dwukrotnie wygrał.

Zawody męskiego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rumunii odbyły się po raz pierwszy. Rasnov od sezonu 2013/14 regularnie jest gospodarzem kobiecego PŚ. Natomiast w 2018 roku w Rasnovie odbyły się konkursy Letniej Grand Prix. Dwukrotnie zwyciężył wówczas... Geiger.

Leyhe skoczył w piątek 99 i 97,5 m, a Kraft 98 i 97,5 m.

Po pierwszej serii najlepszym z Polaków był Kubacki, który uzyskał 98 m i zajmował piąte miejsce. W drugiej osiągnął jednak tylko 94,5. Awansować udało się za to Stochowi. On po 98 m, ale z kiepskim lądowaniem, na półmetku był ósmy. W finale skoczył 95 m. Tą samą odległość dwukrotnie osiągnął Żyła.

Na 20. miejscu uplasował się Jakub Wolny, a na 24. Aleksander Zniszczoł, który w finale nietypowo oddał dwa skoki. Wszystko przez nagłą śnieżycę. Sędziowie przerwali konkurs i pięciu zawodnikom nakazali powtórzyć próby.

Do drugiej serii nie awansował 40. Klemens Murańka.

W klasyfikacji generalnej PŚ nadal prowadzi Kraft. Jego przewaga nad Geigerem stopniała jednak do 98 punktów. Blisko trzeciego miejsca jest Kubacki. Jego strata do Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który do Rumunii nie przyjechał, wynosi już tylko 28 pkt. Piąte miejsce zajmuje Stoch.

Jutro w Rasnovie odbędzie się kolejny konkurs indywidualny. Początek o 12.45, a na 11.00 zaplanowano kwalifikacje.

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Trener Norwegów ma pretensje do jury

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement