Simone Biles tops Gabby Douglas for third straight world gymnastics title

Simone Biles zdobyła w Glasgow złoty medal mistrzostw świata w wieloboju w gimnastyce sportowej (Fot. Getty Images)
Simone Biles captured a history-making third straight world gymnastics title on Thursday, finishing 1.083 points ahead of reigning Olympic champion Gabby Douglas at the SSE Hydro Arena in Glasgow.

W finale wystąpiły 24 zawodniczki. 18-letnia Biles uzyskała 60,399 pkt. Srebrny medal wywalczyła jej rodaczka Gabrielle Douglas (59,316), a brązowy - wicemistrzyni świata sprzed roku Rumunka Larisa Iordache (59,107).

W kwalifikacjach najlepsza z Polek, Marta Pihan-Kulesza, zajęła 38. miejsce. Katarzyna Jurkowska-Kowalska była 64., Gabriela Janik - 97., zaś Alma Kuc - 105.

Dzień wcześniej reprezentanci Japonii zdobyli złoty medal w rywalizacji drużynowej. To ich pierwszy tytuł od 37 lat. Polacy nie startowali.

We wtorek odbyła się natomiast rywalizacja kobiet, w której najlepsze okazały się Amerykanki. Polki odpadły w kwalifikacjach i zajęły 19. pozycję.