Gattuso insists Napoli have no excuse for Sassuolo loss

Zieliński, który pojawił się na boisku na ostatnie 13 minut, nie pomógł gospodarzom odwrócić losów meczu. (Fot. Getty Images)
Napoli boss Gennaro Gattuso says there are no excuses at all as his side lost by a 2-0 scoreline to high-flying Sassuolo at home

Polski pomocnik poprzednio pojawił się na boisku 27 września w spotkaniu ligowym z Genoą (6:0). Później okazało się, że jest zakażony COVID-19. Z tego powodu opuścił zgrupowanie i trzy mecze reprezentacji, dwie kolejki Serie A oraz dwa pojedynki w Lidze Europy.

Do treningów z drużyną klubową wrócił dopiero w ostatni wtorek. Wczoraj pojawił się na boisku na ostatnie 13 minut. Nie pomógł jednak gospodarzom odwrócić losów meczu. Ekipa z Sassuolo wygrała 2:0 po trafieniach Manuel Locatellego w 59. minucie i Francuza Maxime'a Lopeza w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

Sassuolo po czwartym zwycięstwie w sezonie z 14 pkt awansowało na drugą pozycję w tabeli. Dwa punkty więcej ma Milan.

"Rossoneri" są niepokonani od wznowienia rozgrywek w czerwcu po trzymiesięcznej przerwie z powodu pandemii. Ostatni mecz przegrali 8 marca.Wczoraj pokonali na wyjeździe Udinese 2:1. Jednego z goli zdobył - do tego przewrotką - 39-letni Zlatan Ibrahimovic. Szwed z siedmioma trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców Serie A.

Trzecie miejsce z 12 pkt zajmuje broniący tytułu Juventus. Drużyna z Turynu - po trzy zwycięstwa i remisy do tej pory - wczoraj wygrała na wyjeździe ze Spezią 4:1. Dwa gole zdobył wracający na boisko po koronawirusowej przerwie Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Trener Andrea Pirlo zdecydował, że tym razem w bramce "Starej Damy" stanął Gianluigi Buffon, a Wojciech Szczęsny pozostał w rezerwie.

Za "Juve" także z dorobkiem 12 pkt plasuje się Atalanta Bergamo (2:1 z Crotone). Piąte jest Napoli - 11 pkt.

Na dole dwa kluby z polskimi piłkarzami, które wywalczyły dotychczas tylko po jednym punkcie - Crotone Arkadiusza Recy i Torino, którego zawodnikiem jest Karol Linetty (w niedzielę 3:4 z Lazio Rzym).