Italian league leaders Napoli barely beat Salernitana

Zieliński (po prawej) zapewnił wygraną Napoli w derbach! (Fot. Francesco Pecoraro/Getty Images)
Italian Serie A leaders Napoli carried on their splendid form in the league over a 1-0 win against Salernitana on Sunday. Polish midfielder Piotr Zielinski scored the winning goal for the visitors in the 61st minute at Arechi Stadium.

Prowadzenie Milanowi w 26. minucie dał Zlatan Ibrahimovic. 40-letni Szwed trafił z rzutu wolnego. To był jego 150. gol w Serie A. W 57. z rzutu karnego podwyższył Franck Kessie.

Od 66. minuty goście musieli sobie radzić w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Theo Hernandez.

Roma zdołała jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. W doliczonym przez sędziego czasie gry na listę strzelców wpisał się Stephan El Shaarawy.

W 11 meczach Napoli i AC Milan zanotowały po 10 zwycięstw i jednym remisie. W tabeli mają siedem punktów przewagi nad broniącym tytułu Interem Mediolan.

Mecz lidera z przedostatnią drużyną miał zdecydowanego faworyta, ale Salernitana długo dobrze się broniła. Napoli opór rywala przełamało dopiero po nieco ponad godzinie gry. Wówczas po zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Zieliński.

W meczu do końca nie brakowało emocji, a obie ekipy kończyły spotkanie w dziesiątkę. W 70. minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został napastnik gospodarzy Grigoris Kastanos. W 77. jego los podzielił Kalidou Koulibaly. Senegalski obrońca Napoli sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala.