Juventus lose at home to Empoli

Pierwszy ligowy mecz na własnym terenie okazał się natomiast całkowitą klapą... (Fot. Jonathan Moscrop/Getty Images)
Life after Cristiano Ronaldo got off to the worst possible start for Juventus as they were beaten at home by Empoli on Saturday evening.

Początek sezonu Juventusu daleki jest od ideału. Na inaugurację, przez błędy polskiego bramkarza, "Stara Dama" zremisowała z Udinese 2:2, a następnie turyński klub opuścił słynny Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który został zawodnikiem Manchesteru United.

Pierwszy ligowy mecz na własnym terenie okazał się natomiast całkowitą klapą. Gospodarze nie potrafili złamać obrony beniaminka, a w dodatku dali się zaskoczyć. Mancuso trafił do siatki po zamieszaniu w polu karnym Szczęsnego.

W 80. minucie w drużynie Empoli na boisku pojawił się Szymon Żurkowski. Zespół z Toskanii wrócił do Serie A po dwóch sezonach nieobecności. To jego pierwsza wygrana w obecnym cyklu.

Na razie kompletem dwóch zwycięstw mogą się pochwalić tylko dwie ekipy. Do broniącego tytułu Interu Mediolan, który już w piątek pokonał Veronę 3:1, dołączyło Lazio Rzym. Stołeczny zespół od czwartej minuty przegrywał u siebie ze Spezią 0:1, ale ostatecznie wygrał aż 6:1. Klasycznym hat-trickiem jeszcze w pierwszej połowie popisał się Ciro Immobile.

W innych wczorajszych meczach Bologna, z bramkarzem Łukaszem Skorupskim w składzie, bezbramkowo zremisowała u siebie z Atalantą Bergamo. Natomiast Torino Karola Linettego (grał do 67. minuty) uległo na wyjeździe Fiorentinie 1:2.

Cristiano Ronaldo ponownie w Manchesterze United!