Menu

Romanian arrived in UK on Friday, stole on Saturday, jailed on Monday

Romanian arrived in UK on Friday, stole on Saturday, jailed on Monday
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. (Fot. Getty Images)
A foreign national has said he wants to stay in the UK following a jail sentence for theft a day after he landed in the country.
Advertisement
News available in Polish

20-latek z Rumunii oświadczył za pośrednictwem tłumacza, że pomimo trudnego początku, po odbyciu wyroku skazującego chce pozostać w Zjednoczonym Królestwie.

Leonard-Valter Tudor, zaledwie dzień po przybyciu na Wyspy, udał się do sklepu TK Maxx, a następnie schował ubrania do wyłożonej folią aluminiową torby. Mężczyzna chciał w ten spsoób uniknąć wykrycia przez detektory przed wyjściem. 

20-latka niezwłocznie aresztowano za próbę kradzieży po tym, jak ochroniarze w sklepie odkryli jego intencje. "Podczas przesłuchania oskarżony oznajmił, że przyleciał do kraju dzień wcześniej. Na ulicy miał spotkać swojego rodaka, którego rzekomo nie zna. To właśnie za jego namową udał się do sklepu, aby dokonać kradzieży" - przekazał prokurator Sanjay Jerath. 

"Miał torbę wyłożoną folią aluminiową i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów" - dodał oskarżyciel.

20-latek został - decyzją sądu - wysłany do więzienia dla młodych przestępców na 16 tygodni. Po odbyciu kary mężczyzna zamierza pozostać w Wielkiej Brytanii.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement