Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Romanian arrived in UK on Friday, stole on Saturday, jailed on Monday

Romanian arrived in UK on Friday, stole on Saturday, jailed on Monday
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. (Fot. Getty Images)
A foreign national has said he wants to stay in the UK following a jail sentence for theft a day after he landed in the country.
Advertisement
News available in Polish

20-latek z Rumunii oświadczył za pośrednictwem tłumacza, że pomimo trudnego początku, po odbyciu wyroku skazującego chce pozostać w Zjednoczonym Królestwie.

Leonard-Valter Tudor, zaledwie dzień po przybyciu na Wyspy, udał się do sklepu TK Maxx, a następnie schował ubrania do wyłożonej folią aluminiową torby. Mężczyzna chciał w ten spsoób uniknąć wykrycia przez detektory przed wyjściem. 

20-latka niezwłocznie aresztowano za próbę kradzieży po tym, jak ochroniarze w sklepie odkryli jego intencje. "Podczas przesłuchania oskarżony oznajmił, że przyleciał do kraju dzień wcześniej. Na ulicy miał spotkać swojego rodaka, którego rzekomo nie zna. To właśnie za jego namową udał się do sklepu, aby dokonać kradzieży" - przekazał prokurator Sanjay Jerath. 

"Miał torbę wyłożoną folią aluminiową i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów" - dodał oskarżyciel.

20-latek został - decyzją sądu - wysłany do więzienia dla młodych przestępców na 16 tygodni. Po odbyciu kary mężczyzna zamierza pozostać w Wielkiej Brytanii.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.08.2019
  GBP 4.778 złEUR 4.366 złUSD 3.934 złCHF 4.005 zł

  Sport


  Advertisement