Ribery shines as holders Bayern ease to victory

Bayern Munich demolished Viktoria Plzen 5-0 in the Champions League on Wednesday and edged closer to the knockout stage with three wins from three Group D games.
Przed spotkaniem z Viktorią Bayern wygrał dwa grupowe mecze, strzelając w nich sześć bramek, a tracąc tylko jedną. Wydawało się więc, że wygraną z mistrzami Czech podopieczni Pepa Guardioli mają w kieszeni - jednak początkowe minuty wcale na to nie wskazywały.

Dopiero w 25. minucie Bawarczycy rozpoczęli prawdziwą "strzelaninę", kiedy to Ribery pokonał z rzutu karnego Kozacika. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Alaba.

Pewnie grający gospodarze strzelili trzecią bramkę w 61. minucie, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ribery. Następnie gola zdobył Schweinsteiger, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Mario Goetze.

W drugim, wcześniej rozegranym meczu, CSKA Moskwa przegrała z Manchesterem City 1:2.