Real Madrid slip to 'worst defeat of the season' against Espanyol

Gości stać było jedynie na trafienie Karima Benzemy (na zdj.) w 71. minucie. (Fot. LLUIS GENE/AFP via Getty Images)
Real Madrid slipped to their 'worst defeat of the season', according to coach Carlo Ancelotti, following up a shock Champions League reverse with their first Liga loss of the season, going down 2-1 at Espanyol on Sunday.

Ostatnie dni nie są udane dla Realu. W Lidze Mistrzów doznał zawstydzającej porażki u siebie z Sheriffem Tyraspol 1:2, a teraz uległ na krajowym podwórku.

Espanyol objął prowadzenie w 17. minucie po golu Raula de Tomasa. W 60. podwyższył Aleix Vidal. Gości stać było jedynie na trafienie Karima Benzemy w 71. minucie.

W tabeli Real wyprzedza lepszą różnicą bramek Ateltico Madryt. Obrońcy tytułu już w sobotę pokonali u siebie Barcelonę 2:0 w hicie tej serii spotkań.

To była co prawda dopiero pierwsza ligowa porażka Barcelony w siódmym występie w tym sezonie (jeden mecz ma zaległy), ale przydarzyła się bezpośrednio po klęsce na wyjeździe z Benficą Lizbona 0:3 w Lidze Mistrzów. Wcześniej "Duma Katalonii" takim samym wynikiem przegrała u siebie z Bayernem Monachium (wówczas dwa gole zdobył Robert Lewandowski).

Gospodarze załatwili sprawę już w pierwszej połowie. Po błędach defensywy Barcelony sytuacje sam na sam wykorzystał najpierw Francuz Thomas Lemar (23. minuta), a później były zawodnik katalońskiej drużyny Luis Suarez (44.).

Atletico bez litości dla Barcelony. Suarez pogrążył "Dumę Katalonii"