Zidane not giving up on La Liga title despite Real Madrid's draw with Betis

Wczorajszy remis był dla Realu Zidane'a jak porażka... (Fot. Getty Images)
Real Madrid's title hopes stumble as they got held to a 0 - 0 draw at the Estadio Alfredo Di Stefano by Manuel Pellegrini's Real Betis.

Betis jest ostatnio niewygodnym rywalem dla Realu. W czterech poprzednich konfrontacjach "Królewscy" wygrali tylko raz - we wrześniu ubiegłego roku 3:2. Wcześniej dwukrotnie przegrali i raz zremisowali. Bramki: 6-4 na korzyść drużyny z Sewilli.

Problemy faworyt miał także wczoraj, co znów przełożyło się na stratę punktów. A na to madrytczycy nie mogą sobie już pozwalać, jeśli chcą obronić tytuł.

W pierwszej połowie był tylko jeden celny strzał - oddał go Francuz Karim Benzema, ale chilijski bramkarz gości Claudio Bravo nie miał problemów z obroną. Po przerwie szans było już więcej, ale miały je obie strony. Najlepszą dla Betisu zmarnował w 65. minucie Borja Iglesias, który stracił kontrolę nad piłką w sytuacji sam na sam z belgijskim bramkarzem rywali Thibaut Courtois, a chwilę później strzał chorwackiego pomocnika "Królewskich" Luki Modrica obronił Bravo.

Podopieczni Francuza Zinedine'a Zidane'a mają 77 punktów po 33 meczach (większość zespołów rozegrało wcześniej awansem spotkania 33. kolejki), a Atletico zgromadziło 73 w 32 występach. Dzisiaj lider zmierzy się na wyjeździe z Athletic Bilbao.

W walkę o tytuł zaangażowane są jeszcze Barcelona i Sevilla. "Duma Katalonii", która ma 68 punktów, ale o dwa mecze mniej rozegrane od Realu, w niedzielę zagra na stadionie rywala z Villarreal, a Sevillę - 67 pkt po 32 meczach - czeka potyczka u siebie z Granadą.

Media: Wymęczone zwycięstwo Realu w "El Clasico"

Liga hiszpańska: Real tylko zremisował, Atletico ucieka