Rayo Vallecano 2-3 Barcelona: The Catalans grab late winner

Piłkarzom Barcelony w ostatnich minutach udało się wyjść na prowadzenie. (Fot. Getty Images)
Spanish giants Barcelona will look to keep their good run going and will look to cement their place at the top of the La Liga, when they travel to Rayo to take on Rayo Vallecano at the Campo de Fútbol de Vallecas.

Barcelona rozpoczęła wczorajszy mecz zgodnie z planem - objęła prowadzenie w 11. minucie po trafieniu Urugwajczyka Luisa Suareza. Później jednak straciła dwa gole, a na listę strzelców wpisali się Jose Angel Pozo (35.) i Alvaro Garcia (57.). Gościom udało się wyrównać dzięki Francuzowi Ousmane'owi Dembele (87.), a o zwycięstwie przesądził Suarez (90.).

Urugwajczyk świetnie spisuje się pod nieobecność kontuzjowanego Argentyńczyka Lionela Messiego. W poprzedniej kolejce popisał się hat-trickiem w El Clasico, a Barcelona wygrała na Camp Nou z Realem 5:1. Suarez objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców La Ligi z dziewięcioma golami.

Katalończycy zgromadzili 24 punkty i wyprzedzają o cztery wicelidera Atletico Madryt, który wcześniej tylko zremisował na wyjeździe z Leganes 1:1. Tyle samo punktów co stołeczni ma też ekipa Alaves, która w niedzielę o 12 zmierzy się na wyjeździe z Eibar.

Pierwsze ligowe zwycięstwo od 22 września odnieśli piłkarze Realu Madryt - pokonali przed własną publicznością Real Valladolid 2:0. Wcześniej w pięciu kolejkach wywalczyli zaledwie jeden punkt.

Za słabe wyniki pracę stracił trener Julen Lopetegui, a tymczasowo zastąpił go Santiago Solari.

Argentyńczyk zadebiutował w środę, gdy Real rozgromił na wyjeździe trzecioligową Melillę 4:0 w Pucharze Hiszpanii. Ostatecznie udał mu się także pierwszy mecz w ekstraklasie, choć jego podopieczni długo męczyli się z klubem, którego większościowym udziałowcem jest od września były znakomity piłkarz brazylijski Ronaldo.

Pierwszy gol padł dopiero w 83. minucie, kiedy jego rodak Vinicius Junior chciał dośrodkować w pole karne, ale trafił w obrońcę Kiko Olivasa i piłka przypadkowo wpadła do siatki. Pięć minut później wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Sergio Ramos. Faulowany był chwilę wcześniej Francuz Karim Benzema.

"Chcemy zostawić za sobą tę złą passę, zapomnieć o niej. Kiedy nic nie układa się tak, jak powinno, trzeba zachować spokój i być konsekwentnym. Za nami wiele trudności: zmiana trenera, zła seria, gwizdy na trybunach. Trzeba to wszystko przezwyciężyć. Jesteśmy za to odpowiedzialni i to my musimy to zrobić" - oznajmił po ostatnim gwizdku sędziego Ramos.

Real ma 17 punktów i przed innymi rozstrzygnięciami tej kolejki zajmuje szóstą pozycję. Na drugą lokatę z 20 punktami awansowało Atletico, które tylko zremisowało na wyjeździe z Leganes 1:1.