Radwanska in final in Shenzen

Agnieszka Radwańska przed szansą wygrania turnieju w Shenzhen Open (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska ensured a top-four seeding for the Australian Open by beating Anna-Lena Friedsam to reach the Shenzhen Open final.

Polka wystąpi w 25. finale w karierze (w dorobku 17 zwycięstw), ale przede wszystkim zapewniła sobie awans z piątego na czwarte miejsce w rankingu światowym i rozstawienie z "czwórką" w zbliżającym się wielkoszlemowym Australian Open.

Pierwszy set spotkania z Friedsam (WTA - 95. lokata) rozpoczął się od wygranego gema Niemki, ale później nie radziła sobie ona z serwisami Radwańskiej. Tymczasem krakowianka potrafiła przełamać podanie rywalki. Druga partia była bardziej wyrównana, lecz znów górę wzięło doświadczenie i większe umiejętności Polki.

Wcześniej pokonała, również bez straty choćby jednego seta, inne tenisistki z odległych miejsc - Serbkę Aleksandrę Krunic (108.) oraz Chinki Zhuai Zhang (139.) i Qiang Wang (110.).

W sobotnim finale przeciwniczką Radwańskiej będzie Amerykanka Alison Riske (WTA - 97.), która wygrała z Węgierką Timeą Babos także 6:2, 6:4.

Dziesięć miesięcy temu podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego pokonała Riske 6:3, 6:1 (w nieco ponad godzinę) w drugiej rundzie zawodów WTA Premier w Indian Wells.

Wyniki półfinałów: Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:2, 6:4 Alison Riske (USA) - Timea Babos (Węgry) 6:2, 6:4