German Cup: RB Leipzig first finalist

Piłkarze RB Lipsk zdecydowanie zdominowali spotkanie. (Fot. Getty Images)
RB Leipzig beat SC Freiburg 5-1 in the semi-final of the German Cup. Their rival in the match for the trophy will be either Eintracht Frankfurt or VfB Stuttgart - the meeting of these teams is scheduled for Wednesday.

Do przerwy "Byki" prowadziły 4:0. Pierwszą bramkę zdobył Dani Olmo. Następnie hiszpański pomocnik asystował przy golach Benjamina Henrichsa, Dominika Szoboszlaia i Christophera Nkunku.

W 58. minucie obrońca Lipska Chorwat Josko Gvardiol został ukarany czerwoną kartką.

Grającym w przewadze gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola niewiele ponad kwadrans później - strzelił go Michael Gregoritsch.

Jednak w doliczonym czasie obrońca Freiburga Lukas Kubler sfaulował rywala w "szesnastce", a Szoboszlai pewnie wykorzystał rzut karny i ustalił wynik.

Finał Pucharu Niemiec zostanie rozegrany 3 czerwca.