Spanish Cup: Barcelona beat Real Madrid in the first semi -final match

Emocjonujący pojedynek zakończył się wygraną katalońskiej drużyny. (Fot. Getty Images)
Barcelona, without injured Robert Lewandowski, won away with Real Madrid 1: 0 in the first match of the Spanish football semi -final. The rematch will be played on April 5.

Od początku spotkania inicjatywa należała do Realu. Gospodarze konstruowali groźne akcje, ale nie potrafili wykończyć ich celnymi strzałami.

W 26. minucie skupieni na ataku "Królewscy" popełnili błąd w obronie. Strzał Francka Kessiego obronił Thibaut Courtois, ale piłka odbiła się od obrońcy Realu Edera Militao i wpadła do siatki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Stołeczny zespół nadal atakował i wciąż był nieskuteczny. Ostatecznie Real nie oddał nawet jednego celnego strzału i w rewanżu na Camp Nou będzie musiał odrabiać stratę.

W innym półfinale Osasuna Pampeluna wygrała u siebie z Athletic Bilbao 1:0. Zwycięstwo gospodarzom zapewniło trafienie Marokańczyka Abdelssamada Ezzalzoulego w 47. minucie. W tej parze rewanż odbędzie się 4 kwietnia.

Finał Copa del Rey zaplanowano na 6 maja w Sewilli.