FA Cup round up: West Brom crash out of FA Cup on penalties

W karnych pomyliło się aż trzech kolegów Grosickiego... (Fot. Getty Images)
West Brom suffered an embarrassing exit against Blackpool as the spiking pandemic took its toll on the third round.

Po 90 minutach i dogrywce było 2:2, natomiast w rzutach karnych gospodarze wygrali 3-2.

Grosicki, z reguły rezerwowy w WBA, dostał szansę występu we wczorajszym meczu od początku i spisywał się bardzo dobrze. Zaliczył asystę, miał też swój udział przy innym golu, a w serii "jedenastek" jako pierwszy w drużynie gości podszedł do piłki i pokonał bramkarza rywali. Później jednak pomyliło się aż trzech jego kolegów i przedstawiciel Premier League odpadł z rywalizacji z drużyną z trzeciego poziomu rozgrywek.

Z awansu cieszył się natomiast występujący na co dzień na zapleczu Premier League (w Championship) zespół Przemysława Płachety Norwich City, który pokonał u siebie 2:0 rywala z tej samej ligi - Coventry 2:0. Wynik został ustalony już po siedmiu minutach gry, a polski skrzydłowy (rozegrał całe spotkanie) zaliczył asystę przy drugim golu.

Odpadł inny przedstawiciel Championship Derby County - klub Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka. Derby już kilka dni temu zapowiedziało, że piłkarze pierwszego składu i tymczasowy trener Wayne Rooney - z powodu przebywania w izolacji po przypadkach COVID-19 w klubie - nie wezmą udziału w sobotnim meczu na wyjeździe z szóstoligowym Chorley FC.

Spotkanie się jednak odbyło, a drużyna gości wystawiła głęboko rezerwowy skład. Jak się okazało, młodzieżowcy nie dali rady i przegrali z Chorley 0:2. W ekipie Derby od 73. minuty grał 19-letni Bartosz Cybulski.

Dzień wcześniej piłkarze Liverpoolu wygrali na wyjeździe z Aston Villą 4:1, ale też mieli ułatwione zadanie. Z powodu wielu przypadków zakażenia koronawirusem w swoim klubie ekipa z Birmingham wystawiła skład młodzieżowy. Na ławce rezerwowych usiadł m.in. 16-letni polski bramkarz Oliwier Zych.

Ośrodek treningowy Aston Villi został w czwartek zamknięty, odwołano też trening, ponieważ dziewięciu zawodników i pięciu pracowników sztabu uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Tak jak zapowiadano, nie odbył się wczorajszy mecz Southampton FC Jana Bednarka z występującym na trzecim poziomie rozgrywek Shrewsbury Town, który zmaga się z koronawirusem.