Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Promotion of IBB Polonia London to the FA Cup quarterfinals

Promotion of IBB Polonia London to the FA Cup quarterfinals
Wymuszone rotacje nie osłabiły znacząco ekipy z Londynu, która rozegrała bardzo dobre spotkanie. (Fot. sandsphotos.co.uk)
IBB Polonia London volleyballers in the third round of the FA Cup won another victory and advanced to the quarter-finals. The match played on Saturday was a good opportunity to commemorate the 101st anniversary of Poland regaining independence.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W sobotę stołeczna drużyna we własnej hali zmierzyła się z zawodnikami zespołu Tendring (ESSEX) Men w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Gospodarze, którzy od pewnego czasu borykają się z kontuzjami kilku zawodników, do meczu podeszli w niepełnym składzie.

Wymuszone rotacje nie osłabiły znacząco ekipy ze stolicy, która rozegrała bardzo dobre spotkanie. To głównie podopieczni Vangelisa Koutouleasa dyktowali warunki i zmuszali gości do ciężkiej pracy na parkiecie.

Postawa zawodników z Londynu, duch walki i determinacja przesądziły ostatecznie o zwycięstwie z wynikiem 3:1 (25:21; 25:18; 20:25; 25:14), co pozwoliło awansować do ćwierćfinału rozgrywek. Mecz o półfinał rozegrany zostanie pod koniec stycznia. Po drugiej stronie siatki pojawi się Sheffield Hallam, które pokonało drużynę z Leicester.

"Ostatnio borykamy się z pewnymi kontuzjami, dlatego mecz nie należał do najłatwiejszych. Cieszę się, że cała nasza drużyna to jeden kolektyw i drobne roszady w składnie nie wpłynęły negatywnie na poziom sportowy i awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Zawodnicy dobrze rozumieli się na boisku. Pokazaliśmy siłę oraz determinację i mam nadzieję, że utrzymamy to do końca sezonu" - zaznaczył prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

"Wiedzieliśmy, że przeciwnik, z którym będziemy grać jest wymagający, dlatego od początku wyszliśmy skoncentrowani na mecz. Jestem dumny z kolegów z drużyny, którzy świetnie zaprezentowali się na parkiecie i walczyli do samego końca. Pokazaliśmy, że jesteśmy jedną drużyną i umiemy poradzić sobie w trudnych momentach. W stosunku do siebie jestem bardziej krytyczny. Wiem, że mogłem pokazać jeszcze więcej swoich umiejętności" - przyznał z kolei libero IBB Polonii Londyn, Mateusz Podborączyński.

Kolejne spotkanie londyńczyków odbędzie się wyjątkowo w hali Osterley Sports Centre. (Fot. sandsphotos.co.uk)

Sobotni mecz był także okazją do lekcji historii. IBB Polonia Londyn nawiązała do ważnej dla Polski daty 11 listopada - rocznicy odzyskania niepodległości.

Klub o polskich korzeniach do wydarzeń z przeszłości nawiązuje nie tylko od święta. Już po raz piąty na swoich strojach meczowych zamieszcza motyw historyczny. W sezonie 2019/20 na koszulkach odtworzony został obraz Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. 

"To już stało się niemal tradycją, że na naszych strojach pojawiają się ważne historyczne motywy. Chcemy w ten sposób przypominać Polakom o istotnych wydarzeniach oraz opowiadać szerszemu gronu przeszłość naszego kraju. Tym razem wspólnie z Ambasadą RP w Londynie podjęliśmy decyzję, że upamiętnimy Cud nad Wisłą. Możliwość kontynuacji tej inicjatywy i prezentowania jej na arenie międzynarodowej to dla nas zaszczyt. Zawodnicy mają świadomość jakie wartości w ten sposób reprezentujemy i co chcemy przekazać, dlatego z szacunkiem i dumą zakładają podkoszulki na mecze w naszej rodzimej lidze i podczas europejskich turniejów" - podkreślił  Łuszcz.

Kolejną szansą, aby zobaczyć motyw tegorocznych koszulek IBB Polonii Londyn, będzie najbliższy mecz ligi angielskiej. Zespół ze stolicy podejmie drużynę Sunderland. Domowe spotkanie londyńczyków wyjątkowe odbędzie się wyjątkowo w hali Osterley Sports Centre. Szczegółowe informacje można znaleźć w mediach społecznościowych lub na stronie klubu.

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn nabiera rozpędu i przygotowuje się do rozgrywek Ligi Mistrzów

Atmosfera podczas meczu IBB Polonii w Lidze Mistrzów gorąca jak w Brazylii!

IBB Polonia Londyn wygrywa dwa ligowe spotkania

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement