Prevc back to winning

Na Gornym Gigancie gigant był jeden (Fot. Getty Images)
Peter Prevc won the ski-jumping World Cup event in Almaty on Saturday and is on track to securing the overall World Cup win.

Pięciu nie awansowało do finałowej serii. Jakub Wolny zajął 36. miejsce, Andrzej Stękała był 38., Jan Ziobro - 42., a Piotr Żyła - 48. Maciej Kot, który wygrał piątkowe kwalifikacje, został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

Prevc jest coraz bliższy zdobycia po raz pierwszy w karierze Kryształowej Kuli. Dzisiaj odniósł 12. zwycięstwo w sezonie, oddając w obu seriach najdłuższe skoki - 141 i 137 m. Z przewagą blisko 20 pkt wyprzedził triumfatora trzech poprzednich konkursów Austriaka Michaela Hayboecka. Na trzeciej pozycji uplasował się Niemiec Severin Freund, który po raz 50. stanął na podium zawodów PŚ.

W klasyfikacji generalnej Słoweniec wyprzedza Freunda o 599 punktów i już jutro na skoczni Gornyj Gigant może zapewnić sobie zwycięstwo w całym cyklu. Oprócz tych zawodów, do końca sezonu pozostanie bowiem sześć imprez, w tym dwie w Wiśle (4-5 marca).

Jutro kwalifikacje rozpoczną się o godz. 10:45, a pierwsza seria konkursowa - o 12:00 (czas GMT).‹