Menu

Polish currency more valuable but weaker against the pound

Polish currency more valuable but weaker against the pound
Złoty zyskał na wartości wobec większości walut. (Fot. Thinkstock)
Euro costs 4,32 PLN, dollar - 4,06 PLN and British pound - 5,07 PLN.
Advertisement
News available in Polish

"Początek nowego tygodnia przyniósł lekkie umocnienie złotego" - napisał w swoim komentarzu analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

Jak dodał, wczorajszy dzień był nietypowy, bo w USA ze względu na święto nie handlowano, stąd aktywność pozostałych uczestników obrotu, w tym w Europie, była niewielka.

Według Ryczki, kluczową kwestią dla rynków są zbliżające wybory w państwach europejskich: we Francji, Niemczach i Holandii.

Analityk DM mBank Rafał Sadoch podkreśla, że dobre nastroje na rynkach finansowych oraz stabilizacja notowań dolara przekładają się na umocnienie większości walut zaliczanych do rynków wschodzących. Zaznaczył, że w porównaniu do innych walut regionu, złoty "prezentuje się całkiem dobrze i umacnia się chociażby wobec węgierskiego forinta".

Sadoch poinformował, że polska waluta osłabiła się w poniedziałek jedynie wobec funta. Jak przewiduje, notowania złotego w rozpoczynającym się tygodniu zależeć będą w głównie od rynkowego sentymentu, zmienność jednak nie powinna być duża.

"Spodziewamy się, że para EUR/PLN będzie stabilizować się w okolicach obecnych poziomów. W przypadku notowań USD/PLN widzimy przestrzeń do wzrostu w kierunku 4.10, jeśli umacniać się będą oczekiwania na marcową podwyżkę stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną" - podsumowuje. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement