Polish footballers in Champions League matches

Robert Lewandowski strzelił bramkę dla Bayernu (fot. Getty Images)
Robert Lewandowski scored for Bayern during match wit Manchester City in Champions League. Also Arkadiusz Milik played in Ajax.

Lewandowski wykorzystał w 45. minucie dośrodkowanie Jerome'a Boatenga, choć nie trafił czysto w piłkę - próbował główkować, a odbił ją barkiem. To zmyliło bramkarza gospodarzy Joe Harta. Było to drugie trafienie napastnika Bayernu w trwających rozgrywkach. Decyzją trenera Polak opuścił boisko w 84. minucie.

Pomimo porażki lider niemieckiej ekstraklasy jest pewny awansu do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie E. We wcześniejszym spotkaniu CSKA Moskwa zremisowała 1:1 z AS Roma, a rezerwowym bramkarzem gości był Łukasz Skorupski.

Milik rozegrał cały mecz w barwach zespołu z Amsterdamu, ale mistrz Holandii uległ w stolicy Francji 1:3 Paris Saint Germain. Ajax już przed tą kolejką nie miał szans na zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w grupie F i walczy jedynie o możliwość gry w Lidze Europejskiej.

Dzisiaj szansę występu będzie miało trzech innych biało-czerwonych. Piłkarzem Malmoe FF, które zmierzy się w Szwecji z Juventusem Turyn, jest Paweł Cibicki, w barwach Bayeru Leverkusen z AS Monaco może zagrać w Niemczech Sebastian Boenisch, natomiast w starciu w Londynie pomiędzy Arsenalem a Borussią Dortmund w pierwszym składzie gości najprawdopodobniej znajdzie się Łukasz Piszczek.

Wiadomo już, że z powodu kontuzji nie zagrają ani drugi Polak w BVB Jakub Błaszczykowski, ani bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny.