Polanski goal for Hoffenheim

Eugen Polanski strzelił gola w 16. minucie meczu (Fot. Getty Images)
Eugen Polanski scored for Hoffenheim in match with VfR Aalen.

Drugiego gola strzelił w 62. minucie Kevin Volland. Do ćwierćfinału awansował Bayer Leverkusen, z Sebastianem Boenischem w składzie, pokonując u siebie po dogrywce drugoligowy FC Kaiserslautern 2:0.

Lewy obrońca reprezentacji Polski został zmieniony w 100. minucie. Mateusz Klich siedział na ławce rezerwowych zespołu gości.

W ćwierćfinale zagra także Borussia Dortmund, po zwycięstwie w Dreźnie nad trzecioligowym Dynamem 2:0. Oba gole strzelił Ciro Immobile, a przy drugim trafieniu w 90. minucie asystował mu Jakub Błaszczykowski, który chwilę później opuścił boisko, mając na koncie żółtą kartkę.

Nie wystąpił leczący kontuzję Łukasz Piszczek. Borussia okupiła awans urazem napastnika reprezentacji Niemiec Marco Reusa, który opuścił boisko już w 24. minucie.

Odpadł z rozgrywek FC Koeln Sławomira Peszki, Pawła Olkowskiego i Adama Matuszczyka, ulegając na wyjeździe Freiburgowi 1:2. Olkowski rozegrał całe spotkanie. Matuszczyk nie znalazł się w kadrze meczowej, a Peszko był zawieszony za czerwoną kartkę.

Obrońca trofeum Bayern Monachium, którego zawodnikiem jest Robert Lewandowski, zagra w środę u siebie z drugoligowym Eintrachtem Brunszwik.