Pioli takes aim at Milan stars after Roma loss

Theo Hernandez z AC Milan cieszy się ze swojego gola. (Fot. Getty Images)
Pioli was in charge of just his second game since replacing the sacked Marco Giampaolo and he was far from impressed with what he saw as they went down 2-1 in the Stadio Olimpico.

Piątek znowu zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 63. minucie, zmieniając Brazylijczyka Lucasa Paquetę. Gospodarze prowadzili już wówczas 2:1, a polski napastnik nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Na Stadio Olimpico prowadzenie rzymianom zapewnił w 38. minucie Bośniak Edin Dżeko, wyrównał 10 minut po przerwie Francuz Theo Hernandez, a wynik niedługo później ustalił Nicolo Zaniolo.

"Zaniolo zagrał świetnie, zresztą cała drużyna zasłużyła na pochwały, bo trzy mecze w tygodniu to duża dawka" - zaznaczył trener niepokonanej od czterech kolejek Romy Paulo Fonseca. Jego zespół z 16 pkt jest piąty.

W zupełnie innym nastroju był prowadzący od niedawna gości Pioli. Po remisie przed tygodniem z Lecce i bramce straconej w samej końcówce, teraz przyszła porażka w Rzymie. W ostatnich sześciu spotkaniach Milan odniósł tylko jedno zwycięstwo i z dorobkiem 10 pkt jest 12. w tabeli.

"Oczekiwałem więcej niż jeden punkt w dwóch meczach. Ale trzeba szczerze przyznać, że sami na to zapracowaliśmy. W obu spotkaniach przytrafiły się nam błędy, które nie przystoją na takim poziomie i w klubie, który ma taką markę" - wspomniał szkoleniowiec Milanu.

Po sześciu spotkaniach bez porażki przegrała Fiorentina - na własnym stadionie z Lazio 1:2. Bartomieja Drągowskiego w bramce gospodarzy pokonali Argentyńczyk Joaquin Correa w sytuacji sam na sam i w końcówce strzałem głową Ciro Immobile, który z 10 golami jest liderem klasyfikacji strzelców. W doliczonym przez sędziego czasie gry Polak obronił "jedenastkę" podyktowaną za zagranie ręką Luki Ranierego, której wykonawcą był Ekwadorczyk Felipe Caicedo.

Fiorentina ma 12 punktów i plasuje się na dziewiątej pozycji.