Women's Euro Champs: English team are the first semi-finalists

Czy drużyna z Anglii wygra te mistrzostwa? (Fot. GLYN KIRK/AFP via Getty Images)
The footballers of England became the first semi-finalists of the European championship held in this country. Yesterday in Brighton they won with the Spaniards 2: 1 after extra time. Georgia Stanway scored the winning goal in the 96th minute.

Hiszpanki prowadziły od 54. minuty po trafieniu Esther Gonzalez Rodriguez. Wyrównała w 84. minucie Ella Ann Toone.

Angielki przeszły fazę grupową z kompletem punktów i bez straty gola. Ta sztuka udała się również Niemkom, które w czwartek w drugim ćwierćfinale zmierzą się z Austriaczkami.

W pozostałych ćwierćfinałach Szwecja zagra z Belgią, a Francja z broniącą tytułu z 2017 roku Holandią.