PSG new leader after 3-0 win over Montpellier

To czwarta wygrana z rzędu PSG w Ligue 1. W każdym z tych meczów paryski klub zdobył po trzy bramki. (Fot. Christian Liewig - Corbis/Getty Images)
Paris Saint Germain's players have taken the lead in the table after yesterday's 3:0 victory over Montpellier. The remaining matches of the 11th round of French Premier League football are set for today and tomorrow.

Pierwsza akcja gospodarzy przyniosła bramkę. W 10. min Kylian Mbappe w polu karnym przepuścił piłkę między nogami, a idealnie w okienko przymierzył reprezentant Korei Płd. Lee Kang-in.

11-krotni mistrzowie Francji drugą połowę rozpoczęli w dość wolnym tempie. Nie stwarzali zbyt dużo klarownych sytuacji do zmiany wyniku. Zmieniło się to po upływie godziny gry.

Po dwójkowej akcji Ousmane Dembele zaliczył asystę, a ładną bramkę (drugą w sezonie, ale pierwszą przed własną publicznością) zdobył Warren Zaire-Emery. 17-latek to wielka nadzieja francuskiego futbolu. W sierpniu zeszłego roku w wieku 16 lat i 151 dni, występując w meczu przeciw Clermont, został najmłodszym w historii zawodnikiem paryskiego klubu grającym w lidze.

Wkrótce na 3:0 podwyższył rezerwowy portugalski pomocnik Vitinha strzałem z linii pola karnego.

W tabeli PSG prowadzi 24 pkt. Dwa mniej ma dotychczasowy lider Nice. Drużyna bramkarza Marcina Bułki jutro podejmie Rennes. Trzecie jest Monaco (20), które tego samego dnia zagra u siebie z Brestem.