Ole Gunnar Solskjaer claims personal victory in Manchester United draw with Liverpool FC

Tym razem obyło się bez żadnych goli... (Fot. Getty Images)
Liverpool got the point they needed to return to the top of the Premier League but were left frustrated by their failure to break down a Manchester United side that was ravaged by injuries.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu urazu doznał serbski pomocnik "Czerwonych Diabłów" Nemanja Matic, który z tego powodu nie znalazł się w kadrze na to spotkanie. W 21. minucie boisko z kontuzją opuścił Hiszpan Ander Herrera, a kilka chwil później - jego rodak Juan Mata. Tego ostatniego zmienił Jesse Lingard, który po niewiele więcej niż kwadransie sam złapał się za udo i nie mógł kontynuować gry.

W ekipie Liverpoolu w 31. minucie z dalszej gry musiał wycofać się Brazylijczyk Roberto Firmino. Po tak chaotycznej pierwszej połowie zespoły nie potrafiły uspokoić gry po przerwie i musiały zadowolić się bezbramkowym remisem.

"Czyste konto daje nam satysfakcję, bo na tym stadionie nie gra się łatwo. Ale nie stworzyliśmy tylu okazji ile byśmy chcieli i jesteśmy rozczarowani, że nie wygraliśmy. Mamy nadzieję, że ten punkt okaże się bardzo cenny na koniec sezonu. Nie graliśmy dziś piłką wystarczająco dobrze, musimy poprawić ten element" - skomentował na antenie Sky Sports pomocnik Liverpoolu James Milner.

Liverpool, który zremisował cztery z ostatnich pięciu spotkań licząc wszystkie rozgrywki, objął prowadzenie w tabeli z 66 punktami. O jeden mniej zgromadził broniący tytułu Manchester City, który swój mecz tej kolejki - na wyjeździe z Evertonem - rozegrał wcześniej awansem. "The Citizens" wygrali w Liverpoolu 2:0.

Manchester United ma z kolei 52 punkty i spadł z czwartej na piątą lokatę. Wyprzedził go Arsenal Londyn - 53 pkt, który pokonał przed własną publicznością Southampton 2:0. Cały mecz w zespole gości rozegrał Jan Bednarek.