Novak Djokovic beats Roger Federer to win ATP World Tour title

Novak Djokovic dostał za zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju ATP World Tour Finals w Londynie czek na ponad dwa miliony dolarów. (Fot. Getty Images)
Novak Djokovic capped a remarkable season with victory over Roger Federer to claim a record fourth straight ATP World Tour Finals title. The world number one from Serbia broke serve three times to win 6-3 6-4 in 80 minutes at London's O2 Arena.

Choć mecz finałowy zamknął się w dwóch setach i trwał 80 minut, to kibice obejrzeli wiele ciekawych i widowiskowych zagrań w wykonaniu obu zawodników.

Był to drugi pojedynek Djokovica z Federerem w tegorocznym ATP World Tour Finals. Serb zrewanżował się rywalowi za porażkę w fazie grupowej, gdy przegrał w dwóch partiach.

Tenisiści ci mieli walczyć także ze sobą w finale poprzedniej edycji, ale Szwajcar wycofał się tuż przed meczem, tłumacząc się kontuzją pleców. W całej karierze grali ze sobą 44 razy. Bilans jest remisowy.

Wcześniej Djokovic triumfował w kończącej sezon imprezie masters czterokrotnie - w 2008 roku oraz w latach 2012-14. Dzięki niedzielnemu sukcesowi w klasyfikacji wszech czasów awansował na drugie miejsce, ex aequo z Ivanem Lendlem i Pete'em Samprasem. Liderem tego zestawienia pozostaje jednak Federer, który wygrywał sześć razy (2003-04, 2006-07, 2010-11).

Panie walczyły na przełomie października i listopada w Singapurze w turnieju WTA Finals, gdzie triumfowała Agnieszka Radwańska.